Maakonnakeskuse raamatukogu saab uued uksed ja aknad

Jaan Lukas  Vooremaa(2006), 29. juuni, nr. 73, lk. 3.

 

Jõgeva Linnaraamatukogus algab  uute uste ja akende paigaldamine teenindusruumidesse. Vastavad ehitustööd on üks osa maakonnakeskuse raamatukogu järkjärgulisest renoveerimisest. 

Jõgeva Linnaraamatukogu juhataja Sirje Naritsa sõnul paigaldatakse uued aknad esimesele korrusele täiskasvanute laenutusosakonda ja avalikku internetipunkti ning ülemisele korrusele, kuhu tulevikus on planeeritud kolida lasteosakond. Alumisele korrusele pannakse ka neli uut ust.

"Uute akende paigaldamine on hädavajalik, sest praegused on juba paarkümmend aastat vanad. Osad aknad seisavad ees ainult tänu liistudele ja naeltele, mistõttu neid ei saa avada ega pesta. Aknalauad on ka mõranenud ja pragunenud ega kannata kriitikat. Pärast kaasaegsete akende paigaldamist paraneb märgatavalt hoone väljanägemine, ka lugejate ja teenindajate töötingimused muutuvad mugavamaks," lausus Sirje Narits.

Uute akende ja uste paigaldamiseks raamatukogule eraldas kultuuriministeerium 500 000 krooni. Seda raha kasutati juba eelmisel aastal, kui uued aknad sai raamatukogu lasteosakond.

"Jõgeva Linnaraamatukogus on tublid töötajad ja hea teeninduskultuur. Ehituslikult on aga hoone ajale jalgu jäänud. Akende ja uste paigaldamine on samm edasi raamatukogu uuendamisel. Põhjalikum renoveerimine eeldab aga üsna suurte investeeringute kasutamist,"  kommenteeris Jõgeva linnapea Viktor Svjatõsev.

Raamatukogu juhataja Sirje Narits palus lugejatele teada anda sedagi, et seoses remonditöödega on terve juulikuu suletud raamatukogu täiskasvanute laenutusosakond, avalik internetipunkt ja lugemissaal. Avatuks jääb aga lasteosakond, mille lugemissaalis saavad ajalehti lugeda ka täiskasvanud.