« Tagasi

Parim Maris

Vooremaa(2006), 4. november, nr. 128, Jõgeva Valla Teataja, lk. 1.

 

30. oktoobril Pärnus Endla teatris toimunud kuuendal üleriigilisel maaraamatukoguhoidjate päeval kuulutati välja kõigi maakondade tänavuse aasta parimad maaraamatukoguhoidjad. Meie maakonna parimaks tunnistati Vaimastvere raamatukoguhoidja Maris Paas.

Maris on Vaimastvere raamatukogus lugejaid teenindanud ligemale kümme aastat. Viljandi Kultuurikolledži ehk praeguse Kultuuriakadeemia on ta lõpetanud kahel korral: 1992. aastal kultuuritöötaja ja näitejuhina, kümme aastat hiljem bibliograafina.Lisaks sellele on ta õppinud Räpina Aianduskoolis keskkonnakaitset ning täiendanud end Tallinna Ülikoolis pedagoogika alal ja erinevatel rahvakultuurikursustel.

Kolleegide sõnul on Maris uudishimulik ja kõigele uuele avatud inimene, kellel on kõige kohta oma arvamus ning kes ei karda seda ka avalikult välja öelda.

Maakondade parimaid maaraamatukoguhoidjaid on nimetatud 2001. aastast peale. Tähelepanuväärne on see, et kuuest Jõgevamaa parimaks tunnistatud maaraamatukoguhoidjast kolm töötab Jõgeva vallas: 2001. aastal pälvis selle tiitli Asta Leiten Laiuselt, 2005. aastal Tiina Mihhailov Siimustist ja 2006. aastal, nagu öeldud, Maris Paas Vaimastverest.