« Tagasi

Kultuurkapitali elutööpreemia ja muusikapreemia tulid Põltsamaale

Harald Nurm  Vali Uudised(2006), 18. jaanuar, nr. 5. lk. 3.

 

Möödunud reedel Tabivere Vaba Aja Keskuses toimunud Jõgevamaa kultuuritöötajate ja spordiinimeste koosviibimisel kuulutati Jõgevamaa Kultuurkapitali elutööpreemia laureaadiks Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu kauaaegne direktor Vaike Oro

ja muusikapreemia laureaadiks Põltsamaa Muusikakooli õpetaja ja kontsertmeister Taimi Geraštšenko.

Jõgevamaa Kultuurkapitali Ekspertgrupi nõukogule laekus mitmeid ettepanekuid, milles esitati tänavuse elutööpreemia kandidaadiks elupõline raamatukogutöötaja Vaike Oro.

"Tegelikult soovitati elutööpreemia anda kahele naisele, kellel muide mõlemal eesnimeks Vaike - Palamuse koolmuuseumi rajajale ja kogu Eestis tuntud ekskursioonijuhile Vaike Lapile ja bibliograaf Vaike Orole. Me otsustasime absoluutselt üksmeelselt, et mõlemad daamid väärivad preemiat. Vaike Lapp on teinud hindamatut tööd üldisel kultuurimaastikul, Vaike Oro raamatukogunduses," ütles Jõgevamaa Kultuurkapitali Ekspertgrupi nõukogu aseesimees, Tabivere Vaba Aja Keskuse juhataja Tiina Tegelmann.

 
Töökaaslased kutsuvad emaks

 
Põltsamaalanna Vaike Oro alustas raamatukogus tööd 1958. aastal, alates 1970. aastast kuni 2005. aastani oli ta Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu direktor.

"Me pole teda kutsunud mitte Vaike Oroks või proua Oroks, vaid ema Vaikeks. Ma arvan, et nimi "ema" sobib talle kõige paremini, sest see tuleb ju lausa südamest," rääkis Laiuse raamatukogu juhataja Asta Leiten.

Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu praeguse direktori Rutt Rimmeli sõnul on Vaike Orost alati kiiranud tohutut energiat ja optimismi. "Kõike seda positiivset jätkus Vaike Oros ka keskraamatukogu uue hoone ehitamise ajal. Ka praegu, pensionipuhkusel olles, külastab Vaike sageli raamatukogu ning osaleb meie üritustel," lausus Rutt Rimmel. "Tunnen rõõmu, et tänavu esmakordselt tunnustas Kultuurkapital ka raamatukoguinimesi. Eriline heameel on mõistagi Vaike Orole antud elutööpreemiast, samuti tänukirjadest, mille said Ene Karu Maakonna

Keskraamatukogust, Jaana Koppel Jõgeva Linnaraamatukogust ja Anne Aunap Tabivere raamatukogust."

 
Koostööaldis muusik pälvis tunnustuse

 
Kultuurkapitali muusikapreemia pälvinud Taimi Geraštšenko on tänaseks Põltsamaa Muusikakoolis rohkem kui poolesajale õpilasele klaverimängu õpetanud.

"Preemia määramisel arvestasime sedagi, et Taimi Geraštšenko on igati abivalmis ja hinnatud kontsertmeister, kes on valmis lausa igal hetkel klaveril kontserti saatma," lausus Eesti Kultuurkapitali Jõgevamaa Ekspertgrupi kontaktisik.

Muusikapedagoog Taimi Geraštšenko ise arutles nii:

"Loomulikult olen ma rõõmus. Tunnustuse eest võlgnen aga tänu ka koori- ja orkestrijuhtidele, kes mind ikka kontserte klaveril saatma kutsuvad. Teen pidevalt muusikalist koostööd segakooriga Heli, Põltsamaa Kultuurikeskuse nais- ja meesansambliga, Noorte Naiste Kooriga, topeltkvartetiga, Põltsamaa Muusikakooli kammerorkestri ja Kamari naisansambliga."