« Tagasi

Linnavalitsus austas raamatukogutöötajaid

Ülle Lätte  Vali Uudise(2006), 27. oktoober, nr. 83, lk. 3.

Põltsamaa Linnavalitsuse esindus koosseisus linnapea Jaan Aiaots ning haridus ja kultuurinõunik Merle Meidla käisid linna raamatukogutöötajaid vabariiklike raamatukogupäevade puhul õnnitlemas. Linnaraamatukokku olid kohale kutsutud ka kooli raamatukogu töötajad.

Raamatukogu direktor Rutt Rimmel nimetas, et kuigi raamatukogupäevad võiksid raamatukogu töötajaile olla pidupäevad, on need paraku siiski tööpäevad, kuna kliente ei saa teeninduseta jätta. 20. oktoobril, raamatukogupäevade vabariiklikul avaüritusel Võrumaal osales Põltsamaa raamatukogust kaheksa inimest. Selsamal üritusel on igal aastal raamatukogutöötajaile traditsiooniliselt ka viktoriin toimunud. Traditsiooniliselt on viimaseil aastail Jõgevamaa võistkond seal väga tugevalt esinenud ja auhinnalise kohaga tagasi tulnud. Tänavu ütleb direktor viktoriiniküsimused eriti rasked olnud.

"Ka seekord oli meie maakonna võistkond mälumängus tubli, tulles kolmandaks. Seekord oldi võistlustules peaaegu uues koosseisus - Ene Karu Põltsamaalt, Ene Sööt Jõgevalt ja Ene Maasik Lümatist," rääkis Rutt Rimmel, andes linnavalitsuse külalistele kerge ülevaate raamatukogupäevade tegemistest.

"Raamatukogupäevad on olulised sellepärast, et need koondavad inimeste tähelepanu interneti- ja meediamaailmast jälle ka raamatule," sõnas linnapea Jaan Aiaots oma tervituses. Tervitussõnad ütles ka kultuuri- ja haridusnõunik Merle Meidla.

Pärast tervitusi kõlasid kokku vahuveiniklaasid ning toimus väike kodune kringlisöömine ja kohvijoomine.

Kolmapäeval korraldas keskraamatukogu Jõgeval maakondliku seminari, kus lektor rääkis raamatukogu töötajatele Euroopa Liidust.