« Tagasi

Jõulukuul Põltsamaa raamatukogus

Siiri Õunap  Vali Uusised(2006), 13.detsember, nr. 96, lk. 3.

Kutsume jõulukuul raamatukokku tutvuma jõuluteemaliste näitustega, osalema raamatute jõulumüügil, kasutama soodsat võimalust raamatute tagastamiseks, võtma aega maha tassi kuuma tee seltsis ning muidugi lugema raamatuid, sest aasta lõpus on neid ilmunud küll igale maitsele.

Uus näituste eksponeerimispind raamatukogu fuajees võimaldab korraldada lisaks raamatunäitustele muidki põnevaid näitusi. Äsjase näitustekoha juhatab sisse näitus "Jõulukaunistused - osa rahvakultuurist", mis tutvustab meie jõulu- ja näärikuuski kaunistanud ehteid läbi aegade. Näitusel on eksponeeritud ca 100 kuusekaunistust, aga ka erinevatest ajastutest pärinevaid kaarte. Näitus jääb avatuks kolmekuningapäevani.

Mitmed jõuluteemalised raamatunäitused tutvustavad jõukombeid ning abistavad salmiotsijaid.

Nädala alguses kuulasid lasteraamatukogus päkapikujutte "Mari" lasteaia lapsed.

14. detsembril toimub Põltsamaa raamatukogus suur "Maalehe" raamatupäev ja jõulumüük, mida saab külastada kella 11-18. Kohapeal vormistatakse ka ajalehe- ja ajakirjatellimusi.

20. -30. detsembrini on raamatukogus aastalõpu viivisevabad päevad. Neil päevadel ootame raamatukokku lugejaid, kel ühel või teisel põhjusel on laenutatud raamatud pikaks ajaks kätte jäänud - nüüd on võimalus need viivisevabalt tagastada.

20. detsembril tõmbavad Jõgeva maakonna raamatukogutöötajad joone alla mööduvale aastale pidulikul jõuluseminaril kohvikus "Rivaal".

28. detsembri saadame mööda aga aastalõpumeeleolus - sel päeval kostitame raamatukogukülastajaid kuuma tee ja piparkookidega.

Pühade ajal on raamatukogu suletud 24., 25., 26., 29., detsembril, 1. jaanuaril.

23. detsembril suletakse raamatukogu kell 14, 28. detsembril kell 18.