« Tagasi

Jõgeva Maakonna Keskraamatukodu juhiks sai Rutt Rimmel

Merike Kask Vali Uudised(2005), 15. juuli, nr. 54, lk. 1.

 

Põltsamaa Linnavalitsus otsis mitu kuud konkursi abil asemikku juunis pensionile läinud Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu kauaaegsele direktorile Vaike Orole. Kuigi väljakuulutatud konkursile laekus kolm sooviavaldust, tunnistati konkurss lõppkokkuvõttes nurjunuks. Nagu kinnitas Põltsamaa Linnavalitsuse kultuurinõunik Andrei Atskasov, ei vastanud kandidaadid nii hariduselt kui isikuomadustelt esitatud

nõuetele. "Ükski kolmest kandidaadist ei saanud komisjoni häälteenamust," selgitas nõunik.

Et maakonna olulisim raamatukogu ei saa pikemat aega juhita töötada, kinnitas linnapea oma käskkirjaga raamatukogu direktori kohusetäitjaks senise sama asutuse lasteosakonna juhataja Rutt Rimmeli.

"Tal on kõik vajalikud omadused selleks tööks olemas, nii haridus kui kogemused," nentis Atskasov. "Ka soovitas teda endine direktor Vaike Oro, kes on Rutt Rimmeliga aastaid koos töötanud."

Rutt Rimmel, kes ise juhi konkursil ei osalenud, ütles, et talle tema töö lasteosakonnas meeldis ja ta ei pidanud vajalikuks töökohta vahetada. "Oodati, et meile tuleb uus juht väljastpoolt, keegi noor ja võimekas," rääkis Rutt Rimmel. "Et aga konkurss tunnistati luhtunuks ja kui mulle selline ettepanek tehti, siis leidsin, et võiksin ju proovida."

Kui 12. juulist ametlikult raamatukogu juhina tööle asunud Rutt Rimmel end sel vastutusrikkal ametikohal õigustab ja ta ka ise on nõus jätkama, kinnitab linnapea Rutt Rimmeli sügisest ametlikult Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu direktoriks.