« Tagasi

Lugemine teeb targaks

Ene Sööt Vooremaa(2005), 1. september, nr. 100, Jõgeva linnaleht, nr. 7, lk. 3.

 

Ilus suvi lõpeb ja jälle algab kool. Õppida ja teadmisi koguda ei saa ilma lugemata, ilma raamatuta. On öeldud, et lugemine on vaimule sama, mis sport kehale.

Jõgeva Linnaraamatukogu ootab taas oma vanu ja uusi lugejaid vaimu kosutama.

Suvel olime mõnda aega remondi tõttu suletud, sest tänu linnavalitsusele saime lasteosakonna poolele uued aknad. Nüüd on valgust rohkem ja saab ruume paremini õhutada. Raamatukogus tahaksime näha lugemishuvilisi ja teadmishimulisi lapsi, kellele soovitada head ilukirjandust, teatmeteoseid ja erialast kirjandust referaatide kirjutamiseks. Loodame jätkuvale koostööle õpetajatega, sest väga raske on leida piisavalt materjali, kui klassitäis õpilasi korraga ühel teemal referaate kirjutama hakkab.

Alati on probleeme olnud nn kohustusliku kirjandusega. Kõik tahavad seda loomulikult ühel ajal lugeda, kuid nii palju eksemplare üht raamatut meil pole. Väga tublid olid need lapsed, kes suvel osagi kohustuslikust kirjandusest läbi lugesid.

Raamatukogu ei ole ainult raamatute laenutamise koht. Siin saab hea ülevaate uudiskirjandusest, lugemissaalis võib lugeda uusi ajakirju, saab kasutada internetti, mängida lauamänge ja õppida. Soovi korral pakume klassidele raamatukogutunde erinevatel teemadel. Eelmisel õppeaastal käisid mõlema Jõgeva kooli algklassid kuulamas tunde Andersenist ja emakeelepäevast.

Sügisel alustab Jaana taas kord kuus toimuvate muinasjutuhommikutega. Alati on võimalik vaadata mõnd näitust lugemissaalides.

Raamatukogu ürituste kohta leiab infot linnalehest ja kuulutustelt meie maja ustel. Võib juba öelda, et esimene suur pidu lastele toimub oktoobris- alati noor Pipi Pikksukk tahab pidada oma 60. sünnipäevapidu. Peo ettevalmistamisele palume appi ka oma lugejaid. Jälgige infot!

Mida me veel lugejait ootame?

Eelkõige kohusetunnet pidage kinni raamatu tagastamistähtajast. Hoidke raamatuid puhtaina ja terveina ärge jätke neid väiksemate õdede-vendade või koera kätte!

September on võlglastele viivisevaba kuu, tooge oma kauaks kätte jäänud raamatud ära. Kaotatud või rikutud raamat tuleb aga siiski asendada või mitmekordselt kinni maksta.

Lastele on raamatukogu ka kooskäimise koht. Siin saadakse kokku sõpradega, tehakse aega parajaks enne bussi või huviringi... või tullakse lihtsalt halva ilma eest raamatukogu valgetesse, soojadesse,hubastesse ruumidesse.

Kui laps on raamatukogus, võivad vanemad muretud olla.

Raamatukogus on mõnus!