« Tagasi

1. Mille poolest oli lõppev aasta Pala valla jaoks tähtis? 2. Mis jääb sellest aastast meelde? 3. Kuidas veedate jõuluaja? 4. Mida ootad uuelt aastalt?

Vooremaa(2005), 22. detsember, nr. 148, Pala Valla Teataja, nr. 12, lk. 2.

 

ENE MAASlK, Lümati. Raamatukogu juhataja

1. Kindlasti valimised. Mis olid pingelisemad kui kunagi varem. Aeg on lühike olnud, et uue vallavalitsuse ja volikogu poolt kohe mingeid uusi suuri edusamme märgata.

2. Tööalaselt jääb meelde kõige enam see, et kogu aeg on olnud üks jant internetiühendusega. Ei ole sugugi meeldiv AlP külastajatele eitavalt vastata. Detsembrist on ühendus väga hea ning loodan, et see nii ka jääb.

Meeldiv oli aasta alguses saada Rootsist annetusena välis-eesti kirjandust. Need raamatud pärinevad Eha Tubin-Paju isiklikust raamatukogust, kelle vanemad olid pärit Tartumaalt, isa Villem Tubin Torilast, kus vaarisade talu asus. Pärast ema Eha Tubin-Paju surma otsustasid tema lapsed saata eestikeelsed raamatud kuskile ema pere sünnikoha lähedale maale raamatukokku; tagasi juurte ligidale. Meie lugejad kasutavad neid raamatuid aktiivselt.

Isiklikus elus oli kõige meeldivam tütretütre sünd.

3. Koos perega. Koju tulevad ka laste pered.

4. Ikka ainult head. Nii kodus kui töö!. Kuna Jõgevamaal tahetakse 2006. aasta 1. novembriks, et maakonna kõigi raamatukogude raamatud saaksid arvutisse kantud, et neid siis ka elektrooniliselt laenutama hakata, ootab ees suur töö. Soovin, et see töö saaks tehtud ja kõik läheks plaanipäraselt.

Ootan palju häid raamatuid, mida oma lugejatele laenutada. Ootan korralikke lugejaid, kes on alati puhtad ja korras raamatud õigeaegselt raamatukokku tagastavad. Tahaksin ka, et endal jääks aega rohkem lugeda. Soovin kõikidele raamatukogu külastajatele edu ja head tervist!

 

ANU SAUL.

Pala Raamatukogu juhataja

1. Valla-volikogu valimised oktoobris tõstatasid enamikul valla elanikest küsimuse: kuidas edasi? Vastuse annab aeg.

2. Tööalaselt jääb eelkõige meelde suhtlemine lugejatega ja rõõm sellest, et suurel osal piirkonna elanikest on huvi raamatute vastu. Omalt poolt olen püüdnud raamatufondi nii kujundada, et huvipakkuvat ja vajalikku leiaksid kõik raamatukogu külastajad. Ostudele lisaks täienes lugemisvara väliseestlase Eha Tubin-Paju kingitud raamatutega tema koduraamatukogust, mis sisaldab nii välismaal kui kodu-Eestis välja antud teoseid.

Raamatukogus käis külalisi.

Aprillikuus rääkis huvitavalt oma elukäigust ja -kogemustest endine sõjaväelane ja hea loodusetundja Enn Vaino Võrumaalt.

Meeldiv oli, et president Arnold Rüütel koos abikaasa Ingrid Rüütliga leidsid maikuus Palal käies aega ka raamatukoguga tutvumiseks.

Igal aastal olen kinnitust leidnud sellele, et meie hulgas elab väga huvitavaid ja loomingulisi isiksusi - lisaks varem korraldatud fotonäitustele sai sel sügisel teoks maalinäitus "Keskpäev", kus oma töid tutvustasid vaatajatele Signe LeIbret, Aita Pae, Laine Raja, MaiIi Vaiksaar ja fotograaf Siim SiiIbaum.Näitus leidis väga head vastukaja. Kutsun siinkohal endast teada andma kõiki inimesi, kes tegelevad ükskõik millise loominguga ja on valmis oma töid teistelegi näitama.

Aasta jooksul paranesid pisut raamatukogu olmetingimused ja materiaalne baas suvel vahetati aknad tuulekindlamate vastu, arvutikasutajad said juurde kaks arvutit. Detsembris vahetus interneti pakkuja -loodame, et Elioniga katkestusi ei esine.

Isiklikus elus oli ehmatav sügisel Alatskivi Kunstide Kooli Pala osakonna ootamatu sulgemine, mis sundis abikaasa kodunt kaugemal tööl käima. Ning pani mõtlema selle üle, et inimestel, kes töötavad väljaspool koduvalda, on tegelikult väga palju erialaseid oskusi, mis võivad ka kohapeal vajalikud olla.

3. Jõuluaja veedan koos oma perekonnaga. Kõigile praegustele ja tulevastele lugejatele soovin Virve Osila sõnadega:

Jõuluinglid teid hoidku!-

Leegid küünaldelloitku,

et jätkuks soojust ja südamerahu -

ja õnne - nii palju kui taresse mahub.

4. Uuelt aastalt ootan raamatukogule uusi ruume - seisab ju valla arengukavas 2006. aastal ruumide kohandamine maja teisel korrusel raamatukogu jaoks. See võimaldaks külastajatel end lahedamalt tundaja raamatutest paremat ülevaadet saada.

Ka laenutustöös on tulemas tehnilisi uuendusi: juba järgmise aasta lõpuks on plaanis üleminna arvutilaenutusele RIKS-programmi abil.