« Tagasi

Tartumaa maaraamatukogude töötajad külastasid kolleege Jõgevamaal

Kaie Nõlvak Vooremaa(2005), 17. mai, nr. 57, lk. 4.

 

Tartumaa maaraamatukogude töötajatel on saanud traditsiooniks teha igal kevadel väljasõit kolleegide juurde teistesse maakondadesse. Seekord külastati Jõgevamaad. 

Igakevadist ringsõitu teiste maakondade raamatukogudega tutvumiseks korraldab Kõrvekülas asuv Tartumaa Keskraamatukogu.

"Meil on välja kujunenud tava, et iga kuu kohtuvad kõik maaraamatukogude töötajad seminaril. Kevadise seminari asendame aga väljasõiduga kolleegide juurde. Seekord külastasime Jõgevamaad ning ekskursioonidest kokkuvõtet tehes leiti, et mandrile ongi nüüd ring peale saanud," rääkis Kõrveküla raamatukogu teabeosakonna juhataja Kaja Schults ja lisas, et huvilisi oli sellel sõidul eriti palju — üle viiekümne.

Raamatukogude juurde on koondunud ringid

Külaskäiku alustati Tartu- ja Jõgevamaa piiril Tabiveres, kus kohaliku raamatukogu töötajad Anne Aunap ja Tiina Teder naabritele oma valdustes kiirtutvustuse korraldasid. 

"Külalisi oli palju ja nende ajakava tihe, pikemalt juttu ajada ei olnud võimalik. Eks raamatukogude töö ole teatud osas igal pool sarnane. Elektronkataloogile ja arvutilaenutusele üleminekul ollakse naabrite juures ehk veidi kaugemale jõutud kui meie maakonnas.

Veel avaldas meile muljet, et Tartumaal on raamatukogude juurde koondunud ka üsna aktiivne seltsielu: näiteringid, võimlemisrühmad jne. Nende endi sõnul on seda mitmel pool tinginud asjaolu, et raamatukogutöötajateks on sattunud inimesed, kellel endal ongi näitejuhi haridus või suured kogemused võimlemisrühma juhendamises. Meie ajame üldjuhul rohkem oma töörida, kuigi ka meil on kultuuri ja kultuuritöötajatega tihe side. 

Veel annavad naabermaakonna raamatukogud välja ühist ajalehte Meie Leht, mille numbri ka kingituseks saime," rääkis Tabivere raamatukogutöötaja Tiina Teder.

Tartumaa Keskraamatukogu direktor Hele Ellermaa ütles omalt poolt, et ajaleht ilmub neil keskmiselt neli korda aastas ning et sellele teevad meeleldi kaastööd kõikide raamatukogude töötajad. Ka on leht loetav internetis ja kui uus number ilmub, pannakse Kõrvekülas selle kohta info kohe koduleheküljele välja, et kõik huvilised seda lugeda teaksid.

Edasi suundusid Tartumaa külalised Siimustisse, kus tutvuti keraamikatehasega.

Maakonna keskraamatukogu omaette vaatamisväärsus

Järgmine peatus tehti Jõgeva Linnaraamatukogus, kus veidi põhjalikumalt ringi vaadati. "Jõgevalt jäi meelde väga ilus ja värskelt remonditud lugemissaal, puht-tehnilisest aspektist aga saime kasuliku kogemuse, kuidas oli lahendatud kunstinäituste ülespaneku probleem," rääkis oma muljeid Kaja Schultz Tartumaa Keskraamatukogust ja lisas, et Põltsamaal asuva Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu uus hoone oli vaatamisväärsus omaette ning et Põltsamaal külastati muidki kultuuriobjekte, sealhulgas loomulikult lossi ja seal asuvat muuseumi ning kunstituba.

"Kunstitoas oli parasjagu üleval laste tööde näitus, millest elamuse saime ja üldse oli kogu sõit imekena," võttis 11. mail toimunud ürituse kokku Tartumaa Keskraamatukogu direktor Hele Ellermaa.