« Tagasi

Raamatukogu kataloog tuleb lugejale lähemale

Piret Põldre Vali Uudised(2005), 3. juuni, nr. 43, lk. 3.

 

Jõgeva Maakonna Keskraamatukogus asukohaga Põltsamaal on nüüd võimalik kasutada ja teostada otsinguid raamatukogu elektroonilises kataloogis. Laenutusosakonnas asuvast arvutist saab otsida raamatuid ja artikleid autori, pealkirja, vabasõna, märksõna, sarja jne põhjal. Rubriigis "Uudiskirjandus" on võimalik leida viimase

2 kuu jooksul raamatukogusse saabunud raamatuid. Jõgeva maakonnas on see esmakordne. Lähinädalate jooksul hakkab tööle ka Keskraamatukogu kodulehekülg, millelt on viide maakonna raamatukogude elektroonilisse andmebaasi RIKSWEB. Lugejatel on siis võimalik oma kodu- või tööarvutis sirvida kataloogi ja otsida vajalikku kirjandust. Kuna keskraamatukogu laenutab ka elektrooniliselt, siis saab vaadata, kas vajalik raamat on saadaval või teise lugeja kasutuses ja sel juhul reserveerida või järjekorda panna.

Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu peaspetsialisti Sirje Unduski sõnul koostab komplekteerimisosakond saabuva kirjanduse põhjal jooksvalt elektronkataloogi kogu maakonna raamatukogude kohta alates aastast 1997. Põltsamaa raamatukogu on jõudnud kataloogiseerida ka kogu varasema kirjanduse.

Samalaadsed internetipõhised kataloogid on Tartu ja Tallinna teadus ja rahvaraamatukogudel (ESTER) ja maakondade raamatukogudel (URRAM või RIKSWEB).