« Tagasi

Kohavahetus tõi laenutajaid juurde

Ülle Lätte  Vali Uudised(2003), 17. september, nr. 70, lk. 1.

 

Esmaspäeval avas pärast avariipinnale kolimist uksed Jõgevamaa Keskraamatukogu. Põltsamaa raamatukogu asub nüüd kesklinnas Lossi tänavas endises raamatukaupluse "Kupar" ruumes I korrusel ja Hansapanga endistes ruumides maja II korrusel.

Avariipinnale jääb raamatukogu kuni raamatukogumaja juurdeehituse valmimiseni ja kapitaalremondi lõppemiseni kevadel. Raamatukogu teenindusosakonna juhataja Siiri Õunapi sõnul läks kolimine kenasti. Abiks olid linna töötud, kes olid südamega töö juures ja kellele võib vaid kiidusõnu lausuda.

Ruumid lahendati nii, et maja esimesel korrusel endistes kaupluse ruumides asub raamatukogu laenutusosakond. Teisel korrusel asuvad lugemissaal ja avalik internetipunkt. Samal korrusel asuvad ka direktori kabinet ja raamatute töötlusosakond. 
"Mahutasime endid ära - osa raamatuid, nagu olime ette arvanud, jäi kastidesse pakituks. Üldse ei saa praegu laenutada heliplaate ning saksa-, soome- ja venekeelset kirjandust. Laenutatakse ingliskeelset kirjandust, täies mahus on kättesaadav eestikeelne kirjandus. Kättesaadavad on ka vanad ajalehed ja ajakirjad," loetleb Siiri Õunap.

Lugemissaalis     on internetihuviliste kasutuses kolm arvutit. Õunap nimetab, et kaks neist on ettereserveerimisega 1-2 tunniks ning kolmas on internetipunkti saabuvate postkastikülastajate tarvis kasutamiskorraga 15 minutit.

"Raamatuid saab endiselt pikendada telefonil 51 466, kuid juurde on lisandunud seoses kahel korrusel asumisega veel üks telefoninumber - internetipunkti külastajad saavad arvutit reserveerida telefonil 51 162. Vastavalt raamatukogu külastajate vajadustele muutusid lahtiolekuajad. Raamatukogu on avatud 11.00-19.00. Ühtlustunult lasteraamatukoguga on tööpäev ka laupäev, kella kümnest kolmeni. Pühapäeval on raamatukogu suletud," selgitab Siiri Õunap. Juhataja sõnul on see vastutulek ka momendil kaugemal õppijaile. Eeliseks on seegi, et nüüd on lugemissaalis võimalik lugeda laupäevaseid värskeid ajalehti. Endiselt on iga kuu viimasel reedel koristuspäev, mil raamatukogu on suletud.

Teenindusosakonna juhataja sõnul oli esimesel lahtiolekupäeval pärast poolteisenädalast laenutuspausi raamatukogus erakordselt palju külastajaid. Päevastatistika põhjal külastas raamatukogu 230 inimest ja koju laenutati ühtekokku 600 raamatut. Pidevalt olid kogu päeva kestel hõivatud ka lugemissaali ja internetipunkti kohad. Siiri Õunap lisab, et esialgu on raamatute uus paigutus veel veidi võõras nii oma töötajaile kui lugejaile, kuid küllap peagi harjutakse.