« Tagasi

Keskraamatukogus valmistutakse peatseks kolimiseks

Ülle Lätte  Vali Uudised(2003), 15. august, nr. 62, lk. 3.

 

Jõgevamaa Keskraamatukogu Põltsamaal kolib ajutiselt Lossi tänavasse Ühispanga ja Kupra kaupluse endistesse ruumidesse. Sinna jääb raamatulaenutus seniks, kuni oma ruumides remont tehtud ja juurdeehitus valmis.

Konkreetsetest tähtpäevadest praegu veel raamatukogus rääkida ei osata, kuid juba käib raamatute kastidesse pakkimine. Suure hulga raamatute kolimine on suur töö, see ei käi eriti kähku ja raamatukogu on kolimise ajal suletud. Kõiki raamatukaste pärast kolimistjuhataja Siiri Õunapi sõnul lahti ei pakitagi. Seda põhjusel, et kõik raamatud avariipinnale lihtsalt ei mahu. Abiks saab sel perioodil olema raamatukogudevaheline laenutus, mis võtab tavalisest veidi rohkem aega.

"Meil on majast vaja ära viia 40 000 eksemplari ja seda korraga ei suuda. Sellepärast pakime me juba praegu raamatuid kastidesse. Palume lugejail toimuvasse mõistvalt suhtuda. Kogu on praegu veel avatud ja me teenindame kõiki," ütleb Siiri Õunap. Lisaks raamatutele tuleb ära kolida ka ajalehed ja ajakirjad, mida on samuti väga palju.

Raamatukogu loodetakse kevadeksjälle oma majja tagasi tuua, sest ehitamistähtajaks on direktori sõnul märgitud 30. aprill. Selleks ajaks peab valmis olema nii vana osa ümberehitus kui teeni välja ulatuv uus kõrvalhoone. Seega saab raamatukogu pind olema ligikaudu poole suurem. Maja saab ka invasissepääsu ning meeldiva ümbruse uue haljastuse ja valgustuse näol. Kogu projekti on koostanud OÜ Tartu EKE Projekt. Raamatukogutöötajad on vaatamata ees seisvatele kolimisvintsutustele rõõmsalt meelestatud, kuna ootavad pikisilmi uue hoone valmimist.

Ehitamisaja täpse alguse ütleb ehitajafirma, mis selgub konkursi tulemusena 19. augustil. Kolimiseks arvavad bibliofiilid minevat vähemalt kaks nädalat. Kuna ümberkolimine toob raamatukogu töökorraldusse ja -rütmi muudatusi, paluvad bibliofiilid õpilastel praegu endile laenutada õppetööks vaja minev kohustuslik kirjandus. Võib juhtuda, et septembris on kellelgijust siis mõnda raamatut vaja, kui raamatukogu kolib.