« Tagasi

Kauaoodatud leping sai allkirjad

Toomas Reinpõld Vali Uudised(2003), 15. oktoober, nr. 78, lk. 3.


Eile sai Põltsamaa raamatukogu juurdeehitus viimaks töö tellija ja ehitaja esindajate allkirjad. Oma käe panid lepingule alla peatöövõtja AS Rake juhataja Ants Katkosild, Põltsamaa linnapea Jaan Aiaots ja raamatukogu juhataja Vaike Oro. Sündmuse tunnistajateks olid ka Põltsamaa linnavalitsuse pearaamatupidaja Sille Epro ja linnavalitsuse ehitusnõunik Ville Tamm.

Enne lepingu allkirjastamist täpsustasid osapooled Põltsamaa linnavalitsuse ja raamatukogu rolli tehingus. Ants Katkosilla sõnul on teatud toiminguid, mida nad saavad teha ainult ühe lepingupartneriga. Näiteks garantii väljastatakse ainult ühele ettevõttele või firmale, antud juhul Põltsamaa linnavalitsusele. Põhimõtteliselt jäi leping siiski selliseks nagu see riigihankekonkursi dokumentide lisana oli. Mis puudutab võimalikke alltöövõtjatest partnereid, siis selles osas hetkel selekteerimine käib. Katkosilla kinnitusel on konkreetsetest nimedest veel vara rääkida.

27. oktoobril plaanitakse kopp maasse lüüa. Selleks ajaks peab AS Rake olema välja valinud ka alltöövõtjad. AS Rake juhataja sõnul nad kohapealt kindlasti kõiki vajalikke alltöövõtjaid ei leia.

Tähtajad on reaalsed, töö teostatav

Ants Katkosild kinnitas veelkord, et sõlmitud lepingust peavad nad kinni ja suudavad objekti valmis ehitada just nö. paberil kirja pandud summaga. Kohapeal hakkab ehitustöid juhendama projektijuht, kes omakorda tegutseb AS Rake ehitusdirektori Jüri Saljukovi valvsa juhtimise all. Kibedamatel tööpäevadel võib objektil tööle hakata kuni paarkümmend meest. Rohkemat ei võimalda objekti suurus. Ka ajalises mõttes on varsti algav raamatukogu juurdeehitus ehitusobjektina AS Rake jaoks täiesti teostatav.

Raamatukogu juhataja Vaike Oro oli lepingule allkirja andes siiralt õnnelik ja ütles, et see on kindlasti üks tema elu kõrg hetkedest. Vaike Oro ütles, et lepingu allkirjastamine oleks tema jaoks võinud toimuda päev hiljem, sest siis sattunuks see toiming tema sünnipäevale. Sellegipoolest on ta väga rahul ja loodab, et saab koos nende inimestega, kellel suuri teeneid raamatukogu ees, peatselt ka juurdeehituse nurgakivi paika panna.