Küünlavalgusõhtu Alliksaare luuleridade seltsis

Ülle Lätte Vali Uudised(2003), 21. november, nr. 89, lk. 5.

 

Põltsamaa raamatukogu lugemissaali kogunesid kolmapäeva õhtul luulehuvilised. Muusikalise luulekava "Hingehetk" olid kokku pannud ja esitasid Jaana Koppel ja Reine Koppel Jõgevalt. Ürituse organisaatoriks oli pearaamatukoguhoidja Reet Kukk.

Luulekava meeleolu, mis kantud hingedepäevast, kandis endas mõtisklust elu olemuse ja eesmärgi üle.

Jaana ja Reine on sama luulekavaga eelnevalt esinenud ka Avinurmes, Tormas ja Jõgeval. Põltsamaaga pandi selle kava esitlusele punkt ning Reine sõnul hakatakse ette valmistama uut kava - Eeva Niinivaara mälestustunniks Siimustis, kuhu neid on esinema palutud.

Jaana ja Reine on koos tegutsenud nüüdseks rohkem kui aasta.

"Jaana on alati tahtnud teisi kuulama kutsuda," küünlaid põletada, siis on luuletusi lugeda ja mina laulda. Meil on üks maitse ja natuke edevust ka teisi kuulama kutsuda,"naerab Reine lisades, et nende mõlema lemmikuks on hingedeaeg, kus saab küünlaid põletada, siis on aega istuda ja mõtelda. Lemmikautoritena nimetab Jaana Alliksaart, Alverit ja nendib siis, et lemmikuid on nii palju, et neid ei oskagi üles lugeda. Möödunud aasta jõulude ajal esitati Doris Kareva luulet.

Reine esitatud laulud on Jaan Tättelt, Urmas Alenderilt, Jaak Tuksamilt, samuti mõned esitaja tudengiajast pärit sügavama mõttega laulud. Nii Jaana kui Reine valivad esitatavat sisetunde järgi, kava omavahel kooskõlastades.

Jaana töötab Jõgeva lasteraamatukogus vanemraamatukoguhoidjana. Reine on Jõgeva Sordiaretuse Instituudi teadlane ja ütleb, et asise teadlase elu kõrvale on mõnus millegi muuga tegeleda. Siinkohal veel väike üllatus. Nimelt pole Jaana ja Reine ei õed ega ka mitte sugulased, ehkki kannavad ühesugust perekonnanime. Viimane on pelgalt kokkusattumus.