« Tagasi

Raamatukogutöötajad käisid õppereisil Kihnus ja Ruhnus

Vaike Oro Vooremaa(2002), 8. september, nr. 90, lk. 4.

 

Jõgevamaa raamatukogutöötajad viibisid 29. - 31. juulini õppe- ja kultuurireisil Kihnu ja Ruhnu saarel. Tutvuti saartega ning sealse kultuurieluga ja raamatukogudega.

Nagu lubatud, võtsime vabadele kohtadele kaasa ka kooliraamatukogude töötajaid ja teisigi kultuuritöötajaid. Päevad olid tihedalt sisustatud ja aega jäi natuke napikski, kuigi hakkasime sõitma juba esmaspäeva hommikul kell neli.

Põhjaliku ülevaate saime mõlemast saarest, nii nende ajaloost kui ka kultuurist ja loodusest. Esimesel õhtupoolikul jõudsime veidi nautida ka Ruhnu liivast randa ja imepuhast merevett.

Käisime muidugi ära Ruhnu raamatukogus ja Kihnu uues kultuurikeskuses (kohapeal nimetatakse seda lihtsalt rahvamajaks). Esimene "tegi ära" meie paljudele raamatukogudele oma ruumide poolest, kui arvestada, et Ruhnul elab vaid 60 inimese ringis. Kihnu rahvamaja kohta on meil samasugune arvamus nagu paljudel kihnulastelgi - kas oli ikka vaja ehitada nii suurt ja uhket hoonet. Kulus ju selleks liiga palju raha ja maja ülalpidamine võtab ka valla rahadest suurema osa. Meie reisile pani kauni punkti folklooriansambli Kihnumoa esinemine just meie grupile.

Nüüd oskavad meie raamatukogutöötajad soovijatele tutvustada külastatud saari. Meie soovitus kõigile: käige kindlasti ära meie väikesaartel ja teile jääb ilus elamus kogu eluks (minule eriti Ruhnust). Täname meie reisi lahkeid toetajaid - kõiki Jõgevamaa omavalitsusi ja kultuurkapitali Jõgevamaa ekspertgruppi.