« Tagasi

Unistused saavad teoks

Rein Viru Vooremaa(2002), 24. september, nr. 109, lk. 3.

 

Põltsamaa Ühisgümnaasium saab uue võimla ja maakonna keskraamatukogu Põltsamaal juurdeehituse. Nii otsustas vabariigi valitsus, kes selleks oma järgmise aasta eelarveprojektis viimaks raha eraldas. 

Mõlemat on tegelikult kaua oodatud. Normaalmõõtmetega võimla eest võitles juba aastakümneid kauaaegne koolijuht, tänaseks manalamees Kalju Teras. Aga ikka tuli midagi vahele ja loodetu ei teostunud. Möödunud teisipäeval vabariigi valitsuses kinnitatud tuleva aasta riigieelarve projektis uhkeldab lõpuks ometi selle rea peal kaks miljonit krooni. 

"Ehituse esialgne planeeritud maksumus peaks olema kaheksa miljonit, kusjuures riigipoolne investeering on jagatud kahe aasta peale," ütles PÜGi majandusdirektor Hannes Sarap. 

"Pool vajaminevast summast aga on kohalike omavalitsuste — nii Põltsamaa linna kui Pajusi ja Põltsamaa valla poolne toetus. Põhimõttelised nõusolekud selleks on olemas." 

Võimla ehitatakse Lille tänava koolimaja juurde, täpsemalt külge. Seal on koolil ainuke vaba maaplats ja kommunikatsioonid juba olemas. Loomulikult on tähtis seegi, et algkasside õpilastel oleks spordisaali mugav kasutada. Võimla on kavandatud täismõõtmetega. "Linnas ikka võiks ju üks korralik võimla olla," arvas Hannes Sarap. 

Jõgeva maakonna keskraamatukogule on tuleva aasta riigieelarve projektis eraldatud 1,5 miljonit. Sellegi juurdeehituse maksumus on tublisti suurem — üle nelja miljoni krooni. Põltsamaa linna osalus on keskraamatukogu direktori Vaike Oro sõnul suhteliselt väike, puuduv rahasumma loodetakse juurde saada taas riigilt. 

Järgimisel aastal peaks ehitus lahti minema, eskiisprojekt on valmis ja Põltsamaa linna eelarvesse tänavuseks aastaks projekteerimisrahad planeeritud. Täiendavat pinda saadakse juurde 200 ruutmeetrit, mis on rohkem, kui raamatukogul praegu kasutada on. Täiskasvanud sellest eriti ei võida — vaid lugemissaal saab ruumi juurde, sest internetipunkt kolib samas majas teisale. Küll aga võib rõõmustada lasteosakond: nemad saavad endale uued ja kaasaegsed töötingimused. Ehitatakse ka tänapäevased olmeruumid. 

Millal juurdeehitus valmima peaks, ei oska direktor täna veel öelda: "Senini ei olnud ju meile raha eraldatud. Nüüd tuleb kõigepealt projekt valmis teha. Edasine töötempo sõltub sellest, kui palju linn meile tuleval aastal ehituseks raha juurde eraldab."