« Tagasi

Aasta 2001- lastekirjanduse suuraasta

Rutt Rimmel  Vooremaa(2001), 17. mai, nr. 55, lk. 4.

 

Aasta 2001 on Eesti lastekirjanduse suuraasta, kuna tervel hulgal lastekirjanikel ja lasteraamatute illustraatoritel on ümmargused tähtpäevad.

Nii tähistavad tuntud ja tunnustatud kirjanikest tänavu oma 90. sünnipäeva Voldemar Miller, 80. Dagmar Normet ja Robert Vaidlo, 75. verstapostini jõuavad Heljo Mänd, Heljo Rammo ja Ira Lember, 70. Jaan Rannap, Olivia Saar ja Raimo Männis. Nimekiri saaks veelgi pikem, kui siia lisada nii nooremaid juubilare kui ka nüüdseks meie hulgast lahkunuid. Lastekirjanduse Teabekeskus Tallinnas on otsustanud korraldada sel puhul sügisel raamatukogupäevade ajal üle-eestilise õpilaste teaduskonverentsi, millele on nimeks antud "Ei jõua üle lugeda!". Esinema oodatakse noori lastekirjanduse uurijaid kogu vabariigist. Igale maakonnale on loositud välja üks kirjanik või kunstnik, kelle sünnipäeva suuremalt tähistada. Ettekandega samast juubilarist esinetakse konverentsil.

Loosi tahtel ja maakonna raamatukogude eestvedamisel tähistati Jõgevamaal Robert Vaidlo juubelit. Lastele korraldati kirjaniku loomingut tutvustavaid üritusi ja raamatunäitusi, samuti joonistuste võistlusi. Põltsamaal viidi läbi mitmevooruline mälumäng, millest võtsid osa kõik PÜGi III-IV klasside õpilased.

Et saada parim ettekanne konverentsile, korraldas keskraamatukogu lasteosakond maakonna õpilaste hulgas võistluse, kuhu oodati R. Vaidlo eluja raamatuid käsitlevaid kirjutisi, arvamusi ning ülevaateid. Kokku saabus 45 tööd Põltsamaalt, Mustveest, Maarjast, Tormast, Palamuselt ja PallIt. Tase oli erinev, paljudel andis tunda juhendaja puudumine. Ent laste tööd ja tahet tööd teha tuleb siiski hinnata, seetõttu saavad väikese preemia Merit Ojasalu Palalt, Kertu Mossov ja Sirje Kollom Maarjast, Riido Omler, Maris Maigre, Kai Jõemets, Tiina Suvi, Auli Pajula, Kadi Nool ja Kätlin Padesaar Põltsamaalt. Ettekandega konverentsil esindavad meie maakonda Ketlin Turjakas, Anneli Rander ja Liisi Eglit PÜGst.