« Tagasi

Emakeelenädal lasteraamatukogus

Rutt Rimmel Vali Uudised(2001), 24. märts, nr. 23, lk. 4.

 

Emakeelenädal andis uue põhjuse ärajäänud üritused teoks teha. 13. märtsil avati PÜG-i III klassi õpilaste joonistuste näitus "Minu salapärane sõber" , mis valmis R. Vaidlo raamatut "Kessu ja Tripp" lugedes. Lapsed pidid joonistama oma salajase või väljamõeldud sõbra pildi, nagu seda oli Tripp Kessule. Näitusele valiti paljude tööde hulgast 25 paremat joonistust ja neid saab vaadata laste lugemistoas märtsikuu lõpuni.

14.-15. märtsil võistlesid PÜG-i III ja IV klasside tublimad R. Vaidlo loomingu tundjad viktoriinis, mille eelvoorud olid toimunud kõigis klassides juba eelmisel nädalal. III klassis sai esikoha Helen Saar (III b), teise Helerin Kruusimäe (III b) ja kolmanda Hanna-Maria Põldaru (III a) . IV klassis oli parim Heldi Kulp (IVe), järgnesid Kertu Nool (IV e) ja Taavi Emajõe (IV d).

Viktoriinis osalejad olid ühtlasi ka joonistuste näituse hindajaks. Igaüks esitas oma lemmiku ning nii osutusid parimateks pildimeistriteks Mari Kirs (I b), Elo Assmann (II a) ja Pilleriin Kalmus (I b).