« Tagasi

Rahvaraamatukogudel oli hea aasta

Vaike Käosaar  Vooremaa(2000), 18. märts, nr. 32, lk. 4.

 

Kolmapäeval olid keskraamatukogus Põltsamaal koos maakonna rahvaraamatukogude esindajad. Tehti kokkuvõtteid 1999. aastast ning peeti aru üle-eestilise raamatuaastaga seotud ettevõtmiste üle.

Kokku on maakonnas 30 rahvaraamatukogu. Nende külastatavus on aasta-aastalt suurenenud. Maakonna keskraamatukogu peaspetsialisti Tiiu Pihlaka sõnul käib päevas maal asuvates raamatukogudes 30, linnades 200 inimese ringis, Jõgeva linnaraamatukogus küünib külastajate arv päevas juba 300 ligi. Järjest enam teevad muret liiga väikeseks jäänud lugemissaalid, sest sealgi käib rahvast aina rohkem. Üldiselt oli aga möödunud- aasta maakonna rahvaraamatukogudele väga hea.

Tiiu Pihlakas: "Laiuse ja Palamuse raamatukogu said uued ruumid ja Torma raamatukogu ruumides tehti kapitaalremont. Aasta jooksul avati kaks internetipunkti - Jõgeva ja Laiuse raamatukogus."

Et esimese eesti raamatu ilmumisest möödub tänavu 475 aastat ja sel puhul on 23. aprillist välja kuulutatud üle-eestiline raamatuaasta, kõneldi kokkusaamisel ka eelseisvatest ettevõtmistest. Esimese suurema üritusena on plaanis lasteraamatu päevale pühendatud ülemaakonnaline mälumäng "Raamatuga rahvaluule radadel" Põltsamaa kultuurimajas. Ürituse korraldab keskraamatukogu lasteosakond.