« Tagasi

Pajusi raamatusõbrad on mõtteerksad ja uudishimulikud

Jaan Lukas  Vali Uudised (2019), 25. jaanuar, nr. 7, lk. 4.

Pajusi raamatukogus toimunud raamatusõprade klubi jaanuarikuisel koosolemisel vastati viktoriiniküsimustele, loeti ette luuletusi ja arutleti kodukandi käekäiguga seotud teemadel. Pajusi raamatukoguhoidja Sirje Nurka sõnul alustas raamatusõprade klubi tegevust eelmise aasta novembris.

„Meie eesmärk on rääkida raamatutest, vahetada muljeid lugemisest. Kõneaineks tulevad aga ka jutud erinevatest asjadest, mis parajasti huvi pakuvadj" märkis ta.

Eelmisel kokkutulekul tegid raamatusõbrad omalaadses tehnikas pilte ja nii seati vaatamiseks näitus „Igaühes peitub kunstnik".

„Varem viisin raamatuid isale. Nüüd laenutan ise. Eriti meeldivad sellised raamatud, milles leidub nii

armastust kui seiklust, sest tihti käivad need käsikäes," ütles SA Tartu Kiirabi Jõgeva brigaadi juht Ene Viitkin, kelle maakodu asub Pajusi mail.

„Väga põnevad on ka kriminullid, eriti need, mille autoriteks on Põhjamaade kirjanikud," arvas üks daam seltskonnast.

Õigesti vastajatele  olid auhinnaks kompvekid

Sirje Nurka korraldas ka viktoriini, kus enamik küsimusi oli Pajusi-teemalised. Üks neist oli Pajusi ja Adavere vahelise silla avamisest. Õige vastus - sild avati 10. septembril 1997.aastal. Kõlas ka küsimusi muudest valdkondadest. Sooviti näiteks teada 2019. aasta lindu ja looma, kelleks Eesti ornitoloogiahing valis teatavasti öösorri ja kopra.

Raamatusõprade klubi koosviibimisele kogunejad lugesid ühises seltskonnas ette ka luuletusi, mis Sirje Nurka valitud raamatutest omal soovil välja valiti. Ene Viitkini ettekantud luuletuses oli näiteks juttu hiirest ja kassist, oaaiast üle hüppamisest ja kapsaajast üle kargamisest. Luuletus lõppes sõnaga „vurr".

Veel kõneldi kokkusaamisel kakust, keda vaidetavalt Pajusi kandis nähtud ning kes teadaolevalt on looduskaitse all. Juttu tuli ka kaubandusoludest, mille muudab keeruliseks Pisisaare kaupluse ebaregulaarne lahtiolek, lumelükkamisest, mille eest peavad hoolitsema nii vald kui ka iga kodu juures pererahvas ise ja mitmel teiselgi teemal.

Pajusi raamatusõprade kokkusaamistel on laud alati kaetud suupistetega, millest enamik on kodus

valmistatud. Nii kaunistasid lauda näiteks koduleib ja kodus valmistatud tort.

Pajusi raamatukogus saab praegu vaadata näitust koorekannudest erinevatel aegadel.