« Tagasi

Põltsamaa reisiklubi käis Sigulda taimelaadal

Taavi Kelder  Põltsamaa Teataja (2019), 15. mai, nr. 6, lk. 2.

Laupäeval, 4. mail võttis Põltsamaa reisiklubi ette väljasõidu lõunanaabrite juurde Lätti - Sigulda taime- ja istikulaadale, kuhu on igal aastal hakanud järjest rohkem eestlasi sõitma endale taimeistikuid ostma.

Sigulda taime- ja lillelaat on suurimaid kevadisi taimelaatu kogu Baltikumis. Sigulda linna jaoks on tegemist iga-kevadise suursündmusega, mil linn täitub ka Eestist kohale voorivate autode ja bussidega, mis ei mahu ümberkaudsete tänavate äärde parkimagi.

Sigulda laadale sõidetakse kohale niihästi Läti lähimatest naaberriikidest kui ka mere tagant - Soomest, Rootsist ja kaugemalt.

Igatahes kuulis tänavusel Sigulda taime-ja. istikulaadal üpris palju näiteks soome keelt - kuuldavasti

ongi nüüd Soome turistid hakanud Eestile ja Tallinnale rohkem lõunanaabrite juures odavama kauba ja alkoholi järel käimist eelistama.

Soome keelest rohkem kuulis aga laadal siiski eesti keelt.

Taime- ja istikulaadal sai näha erinevaid Lätis kasvatatavaid taimi, osta kohalikku käsitööd, seemneid, kunsti, aiatehnikat,  maitsta traditsioonilist Läti kohalikku toitu, osta kohapeal valmistatud õlut jmt.

Laadalt ei puudunud mõistagi ka maiustused ja meelelahutus: sõita oli võimalik vaaterattal ning köisraudteel üle Gauja jõe ürgoru. Käsitöölaat pakkus rikkalikus valikus käsitööd.

Tänavu toimus Sigulda lille- ja taimelaat juba 14. korda - ürituse eestvedajaks on Läti Taimekasvatajate Selts. Näitusel osales enam kui sada taimekasvatajat, puukooli ja põllumajandusettevõtet.

Sigulda laadaplatsilt avanesid kaunid vaated linna ümbruse loodusele ja üle Gauja jõe ürgoru.

Mullu külastas kahel päeval toimuvat Sigulda taimelaata üle 70 000 külastaja.

Tagasiteel  Siguldast Eestisse külastasime ka Valmiera linna ning peatus sai tehtud ka Valkas asuvas Alko 1000 Market alkoholipoes - kes kord juba Lätti satub, peab ikka odavat alkoholi ka kaasa ostma! Pilt, mis alkoholipoes avanes, tekitas ainult küsimuse, miks peaks olema tarvis kellelgi nii suuri alkoholivarusid endale kokku varuda ja kas odava alkoholi kokku ostmine ei lähe lõppkokkuvõttes kallimaks kui lihtsalt vähem õlut juua.

Teel Valgast Põltsamaale peatus Põltsamaa reisiklubi tellitud buss ka Rõngu Pagari poe juures, sealt sai kaasa osta sooja leiba.

„Põltsamaa reisiklubi plaanib järgmisena, 8. juunil võtta ette reisi Palamusele, suvel on kavas ka reis Nõva  looduskaitse alale ja Arvo Pärdi keskusesse, külastame ka Haapsalut, kus toimub 18. augustil Valge Daami laat," lausus reisiklubi eestvedaja Rutt Rimmel.

Põltsamaa reisiklubiga on kõik huvilised oodatud liituma, selleks tuleks võtta ühendust Põltsamaa raamatukoguga. Lätti Sigulda laadale on Põltsamaa reisiklubi korraldanud reise alates 2016. aastast.