« Tagasi

Raamatukogu pidas 105. sünnipäeva

Raimo Metsamärt  (2019), 22.mai, nr. 8, lk. 4.

Enam kui sajandivanune Põltsamaa raamatukogu muudab inimese elu paremaks.

August Wilhelm Hupel oli aastatel 1764-1804 Põltsamaa koguduse õpetaja ja rajas siia esimese üldhariva sisuga lugemisringi. 11. mail aastal 1914 registreeris Riias Liivimaa kubermanguvalitsus Põltsamaa Lugemise Ringi põhikirja ehk just see daatum tähistab meie raamatukogu tegevuse algust.

Sajanda sünnipäeva puhul nägi ilmavalgust ka raamat „ Põltsamaa  raamatukogud," mis annab põhjaliku ülevaate raamatute elust ja olust Põltsamaal. Raamatu kaante vahele jõudis info, mis ulatus 2014. aastani, palju olulist on toimunud aga ka viimase viie aasta jooksul. Nii näiteks on Põltsamaa raamatukogu enam kui sajandi jooksul muutnud nime kümme korda, raamatukogu ei ole mitte üksik verstapost, vaid siia kuulub praegu ka 6 haruraamatukogu ja teeninduspunkt.

Koos käivad klubid

Lugemisnaudingu kõrval pakub raamatukogu ka klubilisi tegevusi, sest lisaks esimesena asutatud filmiklubile käivad koos ka reisi- ja kirjandusklubi. Seega ei ole raamatukogu enam ammu pelgalt raamatute laenutamise või lugemise koht, vaid mitmekülgne kultuuri- ja mäluasutus.

15. mail peetigi raamatukogus taas sünnipäeva: lisaks rohketele õnnesoovidele tõid külakosti ka Kristina Ehin ja Silver Sepp.

„Kui meenutada oma raamatukogunduse õpinguaastaid, siis meenub mulle nõukaaegne plakat,

mille kleepisime ühika katkise seina varjamiseks ja millel oli kõlav tekst: „Kõik inimese heaks, kõik

rahva õnne nimel!" Parafraseerides seda mineviku hüüdlauset, võiks praegu öelda ehk nii: „Kõik lugeja heaks, kõik kogukonna heaolu nimel!" sõnas raamatukogu direktor Rutt Rimmel muigega sünnipäevale tulnud külalistele.