« Tagasi

Raamatukogus oli Põhjamaade kirjanduse nädal

Taavi Kelder Põltsamaa Teataja(2019), 15. november, nr. 58, lk. 2.

Esmaspäeval, 11. novembril toimus Põhjamaade kirjanduse nädala (Nordisk Litteratur- norra k.) egiidi all kaks põnevat üritust Põltsamaa raamatukogus.

Põhjamaade kirjanduse nädal toimub iga aasta novembris, aasta kõige pimedamal ajal. Üritust korraldavad Põhjamaade (Soome, Norra, Rootsi, Taani jne) raamatukogud ühiselt juba alates 1997.aastast. 2019. aastal oli kirjanduse nädala teemaks „Pidu Põhjalas".

Põltsamaa raamatukogus toimus sel puhul esmaspäeval, 11. novembril üritusi nii nooremale põlvkonnale kui ka õhtul täiskasvanutele.

Hommikupoolsel ajal toimus lasteraamatukogus küünlatulede säras Pipi Pikksuka sünnipäeva tähistamine.

Astrid Lindgreni raamatut „Pipi Pikksukk" luges lastele ette raamatukogu teenindaja Viivi Tell.

„Sünnipäevapeole Põltsamaa raamatukokku olid kutsutud Lustivere põhikooli 5. ja 6. klassi õpilased, kes olid igati toredad sünnipäevakülalised. Lugesin neile A. Lindgreni raamatust ette loo „Pipi peab sünnipäeva". Veetsime lõbusalt aega Segasumma Suvilas, pidu külastas ka päris-Pipi, kelleks kehastus Ülle-Evelin Kurvits. Pipi otsustas oma sünnipäeval teha kingitusi ka külalistele. Mängisime mänge ja laulsime Pipile ühiselt sünnipäevalaulu," lausus Viivi Tell.

Põltsamaa raamatukogu lastekirjanduse spetsialist Nelli Orgmaa selgitas, et Põltsamaa raamatukogu osaleb Põhjamaade kirjanduse nädala üritustel igal aastal - tänavu otsustati raamatute ettelugemist korraldada lastele, täiskasvanud vaatasid õhtul kell kuus ühiselt kaetud pidulaua taga Taani filmi „Babette'i õhtusöök", mis on tehtud Karen Blixeni raamatu järgi.

„Põhjamaade kirjanduse nädalal osalevad Põhjamaade ja Baltikumi raamatukogud ja taolist ühist raamatute ettelugemist korraldatakse nii siin- kui sealpool Läänemerd.

Koolid, raamatukogud ja kultuuriorganisatsioonid korraldasid hommikul ettelugemisi lastele ja noortele - etteloetavateks raamatuteks Skandinaavias tuntud raamatud „Pipi Pikksukk" ja „Sofie maailm"," ütles Nelli Orgmaa.

Õhtune üritus algas Põltsamaa raamatukogus kell kuus - ühiselt kaeti pidulaud hea-paremaga,

Süüdati küünlad ja vaadati filmi „Babette'i õhtusöök". Lauale panemiseks toodi kooki, küpsist, puuvilja, hoidiseid, oli ka neid, kes oli toonud spetsiaalselt Taani retseptide järgi valmistatud toite. Oli õdus ja hubane õhtu.