« Tagasi

Raamatukogus näeb aerofotosid

Taavi Kelder  Põltsamaa Teataja (2020), 10. jaanuar, lk. 4.

Põltsamaa raamatukogu konverentsisaalis on üleval näitus nimega „Linnulennult", kus näeb Raivo Laanese Põltsamaa linna ja ümbruskonna kohalt tehtud droonipilte. Näeb fotosid ka mitmest teisest Eestimaa kaunimast paigast, näiteks Alam-Pedja looduskaitsealalt.

Raivo Laanes ütleb enda näituse tutvustuses, et alustas aero- ehk droonifotode tegemisega 2015. aasta lõpus, mil soetas endale kaameraga drooni. Temalt on võimalik osta ka lõuendil droonipilte.

„Huvi fotograafia vastu oli mul varasemaltki, kuid droonifotod tekitasid suuremat huvi, kuna pakkusid täiesti uusi vaatenurki, mida tavaliselt ei olnud võimalik näha. Käesoleval näituselgi on näha üks mu esimesi drooniga tehtud fotosid Põltsamaast - foto kannab nime „Härmas Põltsamaa linn". Droonifotograafiaga tegelen peamiselt ikkagi hobi korras," ütleb enda näituse kohta autor: „Loodan, et minu tehtud pildid pakuvad teile palju avastamist, sest harva saab näha linna ja valda kõrgelt."

Näitusel on näha vaid väike osa Raivo Laanese droonifotode kogust. Suurema huvi korral saab pilte näha ka internetist, aadressilt raivo.planet.ee.

Peale aerofotode on näitusel üleval ka droonifotodest tehtud seinakellad, mille on valmistanud autori elukaaslane Helvi Nikkel.

Põltsamaa raamatukogu teenindusjuht Riina Holtsmeier ütles, et kui kellelgi on soovi avada raamatukogus enda foto- või maalinäitust, siis tuleks ühendust võtta Põltsamaa raamatukoguga.