« Tagasi

Tapiku raamatukogu on avatud ka pühapäeval

Lukas, Jaan  Vooremaa (2020), 9. juuni, nr. 57, lk. 4.

Tapikuraamatukogu ehk Põltsamaa raamatukogu Tapiku vallteeninduspunkt on nii Põltsamaa vallas kui ka kogu Jõgevamaal ainulaadne, sest on avatud pühapäeval.

Tapiku raamatukogu juhataja Hiie Nugis märkis, et kohalik raamatukogu on olnud pühapäeviti lahti juba palju aastaid.

„Raamatukogu kunagine juhataja Virve Etulaid soovis pakkuda kooli õpilastele paremaid võimalusi raamatukogu külastada. Kui argipäevadel õpilased koolist õhtul kodukülla tagasi jõudsid, oli raamatukogu juba kinni. Nüüdseks on koolilapsi vähemaks jäänud. Raamatukogu on aga pühapäeval ikka lahti."

Nugis märkis, et pühapäeviti käib Tapiku raamatukogus piisavalt inimesi. „Paljud nendest ei saaks teistel päevadel raamatukokku tulla. Samuti on külastajate hulgas rohkesti vanemaealisi. Usinasti loetakse ajalehti ja ajakirju. Eriti populaarsed on Põltsamaa Teataja, mis nüüd küll ilmumise lõpetas, Vooremaa, Õhtuleht ja Postimees. Püüame raamatukokku võimalikult palju uusi raamatuid tellida. Kõiki pole siiski võimalik, kuid raamatukogudel on ka omavaheline tellimissüsteem. Nii oleme tellinud raamatuid näiteks rahvusraamatukogust."

„Tapiku raamatukogu on kogukonnas tahtis kohtumispaik, kus vahetatakse informatsiooni. Vestluse käigus leitakse lahendused mõnelegi murele. Mõnikord selgub, kes saab abivajajale linnast vajaliku paki, näiteks gaasiballooni ära tuua," rääkis Nugis

Tapiku raamatukogu alustas tegevust 1920 Pajusi vallas Tamsi koolimajas. Praegu paikneb raamatukogu Tapiku külade seltsi majas.