« Tagasi

Aidu raamatukogu sai uued ruumid

Andra Kirna  Vooremaa (2020), 12. juuni, nr. 58, lk. 3.

1946. aastal tegevust alustanud Aidu raamatukogu avati taas pidulikult kolmapäeval ja seekord neljandas asukohas.

Aidu külas alustanud raamatukogu, mis algul oli mõeldud Lembitu kolhoosi rahvale, sai nüüd Vägari külas tegutseva Aidu lasteaed-algkooliga ühe katuse alla.

Kolimiseelne asukoht kortermaja teisel korrusel oli küll suurem ning aastal 2000 remonditud, aga ikkagi on raamatukoguhoidja Marje Pagi uute ruumidega vaga rahul. Peamise osa väikese raamatukogu külastajatest moodustavad koolilapsed, kes pärast tunde meelsasti raamatukokku lugema, meisterdama või arvutit kasutama tulevad.

„Nüüd on seda veelgi lihtsam teha, pole vaja isegi õueriideid selga panna," nentis Pagi. Algkooli saali on raamatukogu kasutanud oma suuremate ürituste jaoks, on need siis kohtumised kirjanike ja rahvamuusikutega või raamatukogu toiduklubi kogunemised.

„Toiduklubi käib koos 2012. aastast. Algul oli see projektiüritus, kuid hakkas rahvale meeldima ja jäi püsima ka siis, kui ametlik projekt otsa sai. Igaüks võtab kaasa põnevat söögipoolist või küpsetisi, käivad külalised," selgitas Pagi.

Uute ruumide puhul on tore seegi, et need on lihtsamini ligipääsetavad. Teisele korrusele oli liikumispuudega või eakamal külaelanikul seni raske tulla, kuid praeguste ruumideni viib kaks trepiastet või ratastoolile sobiv ramp.

„Kuna meie ruumid siin on väiksemad kui eelmises kohas ja raamatud ära ei mahtunud, siis pidime fondid kriitilise pilguga ülevaatama. Väga kapsaks loetud ja katkised raamatud tuli maha kanda. Saime raamatute kordustrükkidest uusi eksemplare ja nüüd on hea anda lugejale uues raamatukogus ilus uus raamat. Kui meie kogus soovitud raamatut ei ole, saame selle lugeja jaoks alati tellida.

Meil lähevad hästi Minu-sarja reisiraamatud, kergemad armastusromaanid, krimiromaanid, " sõnas raamatukoguhoidja.