« Tagasi

Pisisaare raamatukogu kolis seitsmendat korda

Andra Kirna Vooremaa (2020) 10. juuli, nr 65 lk 6

Möödunud nädalal avas Pisisaare raamatukogu pidulikult oma uksed uues asukohas, Pisisaare spordihoones.
„Olen näinud raamatukogusid muus maailmas mitmesuguste naabritega ja väga erinevate asutuste juurde integreerituna," ütles avamisel Põltsamaa Raamatukogu direktor Rutt Rimmel. „Koos kohvikutega, ujulaga, ooperimajaga. Ühiseid kogukonna asutusi pole ainult Eestis, vaid ka mujal," lisas ta.
Vallavolikogu esimees Margus Möldri lisas: „Mul on vaga hea meel, et siin on raamatukogu. Sellest võidavad kõik, nii kogukond kui ka raamatukogu töötajad. See annab majale särtsujuurde ja on innovaatiline."
Põltsamaa vallavanem Andres Vään nentis, et Põltsamaa on üks kahest omavalitsusest, kus on rööbastel tramm ning kinkis raamatukogule kaks raamatut trammist. Põltsamaa valla haridus-ja kultuuriosakonna juhataja Silja Peters andis üle valla kingituse raamatukogule-laadimisjaama, mille abil lugejad oma nutiseadmeid saavad laadida.
„1927 avas mänguselts Saturnus Pisisaare kooli juures raamatukogu," rääkis raamatukoguhoidja Sirje Nurka. Kooli juurest koliti Pajusi rahvamajja, sel ajal kultuurimajja. Sealgi tuli ühtedest ruumidest teise asuda. Hiljem jõudis raamatukogu olla veel Pajusi külanõukoguga ühes majas. „Pajusist Pisisaarde kolisin ma 1994. aastal, kortermaja kolmandale korrusele," meenutas Sirje Nurka. Aastal 2001 koliti jälle, seekord kortermaja esimese korruse korterisse. „Rahvas oli viimase asukohaga hajunud, neile seal meeldis. Pisisaares ei olnud koolil selliseid ruume, mida pakkuda nagu Aidus. Eraldi sissekäik ei olnud võimalikja ratastooliga poleks ligi pääsenud," ütles raamatukoguhoidja.
Pajusi-Pisisaare raamatukogu lugejad, keda möödunud aasta seisuga oli 147, 1oevad meelsasti kriminulle, elulugusid ja reisikirju. „Populaarne on „Minu..." sari, naistekad ja ajalugu. Lapsed loevad koolikirjandust ja ka muud," rääkis Sirie Nurka.
Igapäevaseid lugejaid, kes lehti lugemas kaisid, oli 7-8 inimest.
„Kuidas siin, on veel vara öelda," arvas ta.
Raamatukogu on avatud tööpäevadel 9-17. Laupaeval ja pühapaeval suletud. Spordi hoone on kauem lahti, nii et õhtuti saavad spordiharrastajad ja spordilaste vanemad lehti ja ajakirju lugeda küll, aga raamatu koju saab laenutada ikka töö ajal.