« Tagasi

Peagi algavad üleriigilised raamatukogupäevad

Raimo Metsamärt Vali Uudised (2018), 19. oktoober, nr. 81, lk. 3.

Kuna kogu Euroopas tähistatakse kultuuripärandi aastat, annavad 20.-30. oktoobrini kestvad raamatukogupäevad ka raamatukogudele suurepärase võimaluse kultuuripärandit väärtustada. Raamatukogupäevade raames toimub erinevaid sündmusi ka Põltsamaa raamatukogus, erinevad ettevõtmised leiavad aset ka kõikjal vallas.

„Me ei räägi tõesti mitte ainult Põltsamaa raamatukogust, vaid tegelikult kaheksast raamatukogust," sõnab direktor Rutt Rimmel. Tema sõnul algavad üle Eesti toimuvad raamatukogupäevad sel aastal Rakveres toimuva raamatukoguhoidjate kongressiga. Juba praegu käib Eesti maapiirkondadele suunatud filmifestiva1 „Kino maale," mis keskendub ka sel aastal animatsioonižanrile, tuues kolme programmiga fookusesse Heiki Ernitsa, kes tähistab sel aastal oma 65. sünnipäeva. „Meie raamatukogudest näidatakse filme Põltsamaal, Adaveres, Aidus, Puurmanis, Pajusis ja Lustiveres," annab Rutt Rimmel teada. Põltsamaa raamatukogus toimuvad lisaks lastele veel meisterdamise ja lauamängude töötoad, samuti meisterdatakse ka Aidus ja Pajusis.

Kõikidel lugejatel, kes raamatukogupäevade ajal valla raamatukogude uksest sisse asuvad, tasuks täita üks väike sedel, kuhu saab kirja panna oma selle aasta lugemiselamuse. Nähtud vaeva eest loositakse välja raamatuid ja raamatukaupluse kinkekaart. Raamatud projekti tarbeks on annetanud Rahva Raamat ja Varrak.

Põltsamaa kirjandusklubi saab aastaseks

Kirjandusklubi saab aastaseks, sel puhul on 22. oktoobril klubi õhtule oodatud kõik huvilised, mitte ainult liikmed. Külalisesinejaks on näitemängu ,,.Mittsommer" autor Rutt Tänav, nädal hiljem on aga järjekordse salongiõhtu külaliseks kirjanik Valdur Mikita.

Mõned nopped veel toimuvast. Raamatukogupäevadel toimub muudki huvitavat, nii näiteks saab Aidu raamatukogus kuulata reisimuljeid, nii sinna kui Pisisaare algkooli tuleb külla ka jutuvestja Piret Päär.

Peagi tähistatakse armastatud lastekirjaniku Astrid Lindgreni sünniaastapäeva, juba nüüd on aga võimalik Puurmanis näha filmi „Rääkimata lugu".

Ka Esku koolis toimub midagi täiesti erilist - siin saab endale raamatu laenutada hoopis loosiga! Sellist loosi tasub aga kindlasti tõmmata, sest lugemisrõõmu toovad täiesti uued raamatud.

Adaveres avatakse aga lausa kirjanduslik trepp, sest selle aasta algusest alates on lugejad saanud endale valida meeldiva tsitaadi Eesti kirjanike sulest ja võimaluse kirjutada see raamatukogu trepiastmele.

Mõistagi toimub sel aastal ka raamatukogupäevade peaüritus - asutustevaheline mälumäng, mis toimub juba kolmandat korda. Alati on küsimuste esitajaks olnud mõni koloriitne tegelane - esimesel korral oli külas lvo Linna, teist mälumängu ohjas Mart Juur ning nüüd on külaliseks Peeter Kaljumäe.

Seega tasub kindlasti raamatukogupäevi külastada, sest üritusi jagub igale maitsele ja vanusegrupile.