« Tagasi

Põltsamaal õpetati väikestele koolilastele meie rahvuslipu õmblemist

Ülle Lätte Vooremaa (2018), 7. juuni, nr. 64, lk. 5.

Põltsamaa ühisgümnaasiumi 5. klassidele toimus õppepäev „Esimese sinimustvalge lipu õmblemine Põltsamaal". Seda on koolis läbi viidud alates 2010. aastast. Tegevus toimus mitmel pool, hõlmates Põltsamaa raamatukogu, muuseumi, noortekeskust, Katre Meistrikoda, EELK Põltsamaa Niguliste kirikut, lossihoovi, muusikakooli ja muid paiku.

Päeva üldkoordinaatoriks oli Lille tänava koolimaja õppealajuhataja Riina Valdmets. Õppealajuhataja sõnul on traditsiooniks saanud õppepäevadel mitmeid eesmärke. Üks nendest on õppimine klassiruumist väljaspool ja koos tegutsedes.

„Teavitame õpilasi, et esimene sinimustvalge lipp õmmeldi just nimelt Põltsamaal, tutvustame selle õmblemisega seotud isikuid ja paiku. Räägime lipu mõõtmetest, värvide tähendusest ja lipu kasutamisest. Õpime laulma laulu „Eesti lipp"," rääkis Valdmets, lisades, et ajaloolisel õppepäeval on õpilastel vaja rakendada teadmisi ja oskusi matemaatikast, loodusõpetusest, muusikaõpetusest, käsitööst ja emakeelest. Samuti tuleb kasutada nutiseadet. „Liikumine ühest õpitoast teise on puhas rõõm ja tervis," kinnitas päeva koordinaator.