« Tagasi

Raamatukogu pakub koduteenindust

Toomas Reinpõld Vooremaa (2018), 17. märts, nr. 31, lk. 3.

Raamatukogud pakuvad suurt huvi ka eakamatele, kuid paljudel neist on raskusi liikumisega. Seetõttu on Põltsamaa raamatukogu juba ammu välja pakkunud võimaluse toimetada erivajadustega inimestele raamatuid ja ajakirju kord kuus koju kätte. Seda teenust osutatakse tasuta.

Põltsamaa raamatukogu juhiabi Tiina Ilvese sõnul toimib selline teenus tegelikult juba ammu, aga nad tahaksid huvilistele veelkord meelde tuletada, et niisugune võimalus trükiseid laenata on olemas.

Koduteeninduse kohta saab infot ka Põltsamaa raamatukogu kodulehelt, aga kõik soliidses eas raamatuhuvilised arvutit ei kasuta.

Tiina Ilves kinnitas, et raamatukogudel on ka seaduse järgi kohustus niisugust teenust pakkuda. "Mõned koduteenindust kasutanud on meie hulgast lahkunud, kuid samas on liikumispuudega inimesi ilmselt ka juurde tekkinud," märkis ta, lisades, et Põltsamaa vallas on koduteeninduse kliente üsna vähe. Mõned lugejad käivad näiteks soojemal ajal ise raamatukogus, sügisel ja talvel vajavad aga abi.

Väljapool Põltsamaa linna pakuvad koduteenindust Põltsamaa valla haruraamatukogud ning sealsed töötajad tunnevad oma piirkonna inimesi paremini. Ka sotsiaaltöötajad on koduteenindust vajavate inimeste leidmisel ja abistamisel vahendajateks olnud.