« Tagasi

Raamatukogu on maagiline koht

Helve Tamm  Vali Uudised (2013), 29. november, nr. 91, lk. 4.

Raamatukogu lasteosakonna sünnipäevapidu tõi eredalt välja tõsiasja, et raamatukogu on meie linnas üks tõeliselt eriline koht. On just kui maagiline koht, kuhu tahad alati minna, sest jalad veavad sind sinna suisa vägisi ning kust leiab igal ajal eest soojalt naeratavaid nägusid.

Juba varemgi on kirjasõnas näha olnud, et raamatukogu on tähelepanuväärne koht ning seal töötavad inimesed täis positiivsust. Samas ei ole kunagi liig seda üle korrata. Aga ikkagi jääb kummitama küsimus: mis fenomen see raamatukogudega on, et nad magnetina tõmbavad ligi head?

Raamatukogutöötajad tunnistasid, et nemadki tajuvad seda tõmmet, sest sinna tööle tulemine pole aastate jooksul kordagi olnud vastumeelne.

"Olen siin mitu aastat töötanud, kuid pole olnud ühtki hommikut, kus ma oleks mõelnud, et ma ei taha kohe kuidagi tööle minna. Tulen siia alati heal meelel. Ja kunagi pole probleemi, kui mingil põhjusel peab siin kauem kohal olema," märkis üks töötajaist ning peab lisama, et tema öelduga ühinevad teisedki.

Seda kõike on ülimalt rõõmustav ja isegi natuke kade kuulda, sest olegem ausad, kui palju on neid töökohti, kuhu inimesed jooksujalu lähevad?