« Tagasi

Kristallid nõiuvad inimese õnnelikuks

Helve Tamm Vali Uudised (2013), 4. oktoober, nr. 75, lk. 4.

Laupäeval, 28. septembril, Põltsamaal raamatukogus toimunud kristallikoolitus andis selgelt teada, et Põltsamaast võib tulevikus saada kristallikeskus, sest huvi teema vastu on suur ning siin leidub üllatavalt palju inimesi, kes on valmis asjaga tõsiselt tegelema.

Vali Uudised on mitmel korral ja erinevate nurkade alt kirjutanud kivimite teemal. Nii ongi selgunud, et paljud inimesed on tahtnud asjast veelgi rohkem teada ning enda aitamiseks kristallidega praktilisi võtteid õppida. Sestap toimuski laupäeval vastav koolitus, kuhu tuli kokku üllatavalt palju inimesi. Ja tuleb öelda, et tulid tõesti need, kes on valmis saadud tarkusi ka ellu rakendama ning sellel teel edasi liikuma.

Kristallikoolitaja Ketlin Kaljas tunnistas kohaletulnutele, et eelmises elus oli ta ise kristall, mistõttu nüüd ta oma tarkusi teistele jagabki ning õpetab neid kristallidega sõbraks saama ja nende abi kasutama. Tema öeldut ei tasu sugugi võtta muinasjutuna või sättida see esoteerika valdkonna riiulile. Ka teadlased on juba ammu tunnistanud, et inimene kui selline on tõesti oma füüsilises algolemuses kristalliline, sest meie keha koosneb kristallilistest ainetest, nagu näiteks vesi ja sool.

Muinasjutt pole lorajutt

Kui peatuda korraks veel muinasjuttude juures, siis ka paljudes neis lugudes räägitavad võlukepid pole sugugi lihtsalt fantaasia. Juba iidsetel aegadel kasutati nii  ravimiseks, oma soovide manifesteerimiseks kui ka muuks tegevuseks keppe või  sauasid, mille ühes otsas oli kristallkuul ja teises kristallist teravik. Seda tehakse ka tänapäeval, kuigi need kepid pole nii pikad nagu muinasjuttudes. Iga kristalliterapeudi töövahendite hulka kuulub praegu kas selline sau või vähemalt kristallkuulike ja terava otsaga kristallpulk.

Vasakusse kätte võetakse kuulike ja paremasse kristallpulk, teravik suunatud endast eemale ja mitte kunagi mitte ühegi teise elusolendi vastu. Esitatakse oma taotlus (see võib olla näiteks enda ravimisega seotud või sooviga oma mure endast vabaks lasta). Kõik see, millest soovitakse vabaneda, liigub kristallpulga kaudu välja. Kui tahetakse aga endale midagi ligi tõmmata ja saada, suunatakse teravik enda poole ja esitatakse vastav taotlus.

Muidugi, nii nagu muinasjuttudes, nii võib tänapäeval meiegi hulgast leida neid, kes tahavad teistele kurja teha ning sellise võlukepikesega pole seda mingi kunst ellu viia.

Kaljas märkis selle peale, et praegusel muutunud ajastul on taolised kurja tegemised väga kiired tegijale endale tagasi tulema.

„Kui varem oli tagasilöök n-ö millalgi selle elu jooksul, siis praegu toimub kõik väga kiiresti. Lausa mõne päeva või veelgi lühema aja jooksul. Seepärast ei soovitaks kellelgi kristallidega teistele halba teha," hoiatas Kaljas.

Kristallid toovad ellu imed

Kõige olulisem kristallidega sõbrustamise ja nendega tegelemise juures on Kaljase sõnul aga see, et nende abil tulevad inimese ellu sõna otseses mõttes imed. Selle uskumiseks pole vaja ennast katkestada, sest need toimuvad ilma inimese aktiivse sekkumiseta. Näitena tõi ta siia ühe oma elu kogemuse, kus tänu kristallidega n-ö nõidumisele tuli talle hädavajalik rahasumma. Üllatusi on nad toonud talle veelgi ja mitmesuguseid. Ja seda ei kinnita ainult Kaljas, vaid selle tõdemuseni on jõudnud paljud, kes lasevad oma ellu kristallid. Imed sünnivad tõesti ning seda ilma naljata. Ka tervised saavad paljudel korda, eriti need hädad, mis alguse saanud hirmudest, muredest, sõltuvustest või muudest emotsioonidega seotud mõtetest. Kristallid lihtsalt tasakaalustavad inimese puntrasse läinud isikliku võnkumise ning toovad ta hinge harmooniat. Ja juba see üksi ravib hingehaavu ja leevendab hirmusid.

Seda tarkust, kuidas kristallide abil endale esmaabi anda ja kuidas neid oma elu tasakaalustamiseks ja soovide elluviimiseks rakendada, sel koolitusel saigi. Kuna aga Põltsamaal leidub palju kõnealuse teema vastu huvi tundvaid inimesi ning see huvi liigub kasvavas suunas, on plaanis kevadel korraldada jätkukursus. Siis oleks eesmärgiks liikuda oskustega juba kaugemale. Ehk on selleks ajaks huviliste ring veelgi kasvanud ning ühiste jõududega saame ime tuua terve Põltsamaa peale

Ketlin Kaljase sõnum põltsamaalastele pärast koolitust:

„...tänulikkus ja tänu on see, mida sõnastan iga päev kõval häälel. Istun Põltsamaa liinibussi esimesel pingil ja mõtlen...issand jumal, issand-issand jumal, kui sa mind kuuled, siis võta vastu mu suudlus põsele, sest ma teen seda, mida olen alati elus kõige rohkem otsinud ja nüüd, kus mul on see olemas, saan seda jagada. Armastust elu vastu! Aitäh Põltsamaa armsad naised, kes pisaraga põsel, õunakoogiga kotis ja hinge puudutavate kallistustega mind bussile saatsid. Kristallsildadega olgu õnnistatud teie lihtne ja maagiline liikumine siin elus!"

Armastusega, Ketlin