« Tagasi

Raamatukogus tegid laenutajatööd õpilased

Helve Tamm  Vali Uudised (2012) 26. oktoober, nr. 82, lk. 6.

Raamatukogul on ilus traditsioon kutsuda raamatukogu päevade ajal enda juurde tunnikeseks laenutustööd tegema tuntud inimesed. Sel aastal läheneti teemale uudse nurga alt ning leti taha kutsuti Põltsamaa ühisgümnaasiumi noored.

Sestap istusidki neljapäeva hommikul Jõgeva maakonna keskraamatukogu laenutusosakonna leti taga Eliise Visk 10. klassist ja Ken Kuusalu 11. klassist. Mõlemad möönsid, et raamatukogus on neile alati meeldinud käia ning parajalt agarad lugejad on nad samuti. Eriti meeldib mõlemale fantaasiakirjandus.

"Kui raamatukogu süsteemi tead, siis on kindlasti siin tööd teha lihtne ja hea ja mõnus. Ja igav ka pole, sest laenutajad on erinevad," rääkis Eliise Visk. Mõlemad kinnitasid, et tunnike laenutusleti taga oli huvitav ja eriti seetõttu, et sai erinevate inimestega suhelda ning uusi kogemusi uuel alal.

Raamatukogu teenindusosakonna juhataja Sirje Undusk ja vanemraamatukoguhoidja-laenutaja Sirje Tero kiitsid omalt poolt noori abilisi.

"Oleme nendega igati rahul. Meeldiv oli see, et nad olid kõigest huvitatud. Kliente oli hommikul muidugi veel vähe, kuid nad said arvutis ikkagi süsteemi proovida," märkis Tero.

Unduski sõnul näidati noortele abilistele ka muid raamatukogu ruume, kuhu külastajad sisse ei pääse. Näiteks seda, kus fond on ja milline näeb välja komplekteerimisruum. Laenutajate pealt võis samuti lugeda, et noorte töö ja tegemisega oldi ka kliendi poolelt rahul.

Ka raamatukogu lasteosakonda tuleb õpilasest laenutaja, aga seda teisipäeval, 30. oktoobril. Kuuendast klassist Anette Kallasmaa on võtnud nõuks sel päeval lausa mitu tundi laenutaja tööd proovida ja lubas klientidega suhelda lõunast kuni õhtuni.