« Tagasi

Raamatukogutöötajad lähevad reisima

Toomas Reinpõld  Vooremaa (2012) 16. juuni, nr. 69, lk. 3.

Juuni lõpus ja juuli alguses, täpsemalt 28. juunist kuni 3. juulini saab põhiliselt Jõgevamaa raamatukogutöötajate osavõtul teoks turismireis Taani.

Alates 2006. aastast korraldab neid turismireise Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu direktor Rutt Rimmel. Tema sõnul on reisidel olnud pearõhk kirjanduse ja kirjanikega seotud paikadel ning reisi sisse on mahtunud ka raamatukogude külastamised. Rutt Rimmelil on hea ja toimiv koostöö reisikorraldusfirmaga Tensi Reisid ning tänavunegi raamatukogutöötajate reis Taani saab teoks koostöös selle firmaga. Reisist huvitatud saavad reisiraha väikeste summadena peaaegu terve aasta jooksul ette maksta. Uuendusena oli seekord võimalus n-ö rahvahääletusel valida pakutud riikide hulgast välja just see paik, mida enamus eelistab. Keskraamatukogu juhi sõnul on küll nende reiside programmid kokku pandud koostöös Tensi Reisidega, kuid samas on talle jäetud programmi koostamisel küllaltki vabad käed. Rutt Rimmel arvab, et võib-olla tuleks teiste reisifirmadega mitu aastat suhelda, enne kui selline hästi toimiv koostöö välja kujuneks.

Giidide valik käib selliselt, et need pakub küll välja reisifirma, kuid reisi tellija eelistustega arvestatakse. Rimmel lausus, et kui inimestele need natuke raamatukogu töötajate nägu reisid jätkuvalt meeldivad, siis on tema valmis organiseerimist jätkama.