« Tagasi

Raamatukogus veiklevad virmalised

Helve Tamm  Vali Uudised(2011), 7. sept, nr. 69, lk. 5

Alates tänasest saab Jõgevamaa keskraamatukogu saalis uudistada soomlase Mika Kauraharju fotonäitust "Öövalgus", mis jutustab põhjamaa taevas sähvinud virmalistest ja ebaharilikult suurest kuust.

Raamatukogu saali seinu kaunistavad fotod on pildid tõelisest looduseimest - virmalistest. Autor on tabanud hämmastavaid hetki, kus üle taeva on käinud võrratu värvidemäng. Lisaks on ta kaamerasilm püüdnud kinni neistki välgatustest, kus kuu on näidanud ennast eriti võimsast küljest. Igaljuhul on näitus huvitav ning väärib pikemat vaatamist.

Fotode autor Mika Kauraharju on sündinud 1975. aastal Soomes Parkanos. Tavapäevaelus töötab ta puidutööstuses, kuid igal võimalikul vabal hetkel püüab fotokaameraga tabada loodusest ja elust põnevaid hetki. Autori sõnul on fotograafia pakkunud talle huvi juba lapsest saadik, kuid n-ö professionaalsemalt on ta sellega tegelema hakanud alates 1996. aastast. Pildistada meeldib talle kõike, kuid enam võluvad teda liblikad ning nähtused taevalaotuses. Näiteks virmalised või muud huvitavad pildid. Olles küll amatöörfotograaf, on tema hobitegevust saatnud siiski ka märgatavedu. Nimelt on ta leidnud tunnustust fotovõistlusel 2002. aastal ja pääsenud ühe oma fotoga ka aasta loodusfoto raamatusse. Lisaks on ta oma töödega esinenud mitmetel näitustel nii kodumaal Soomes kui ka meil Eestis.

Praegune näitus on Põltsamaale jõudnud Soome Instituudi vahendusel.