« Tagasi

Raamatukogu on kolimise tõttu suletud

Ülle Lätte  Vali Uudised(2004), 19. mai, nr. 38, lk. 1.

 

Põltsamaa raamatukogu juurdeehitus on valmis ja vana majaosa euroremonditud. Momendil on raamatukogu seoses oma majja kolimisega alates esmaspäevast suletud. Sel nädalal töötab veel vaid raamatukogu lasteosakond. 

Juurdeehitus andis seni vajakajäänud ruumid

Teisipäeval pakiti raamatuid. Samal ajal sõitsid raamatukogumaja vahet mööbliautod uue mööbliga. Mööbel toodi firmadest "Standard" ja "Thulema", toolid toodi "Tooliparadiisist". Raamatukogu teenindusosakonna juhataja Siiri Õunapi sõnul saab kogu mööbel kuu lõpuks kohal olema. 

Uued ruumid on avarad, nägusad ja mugavad. Raamatukogu lasteosakond paigutatakse juurdeehitatud ossa. Samasse kõrvale sai uued ruumid ka raamatuhanke ja -töötlusosakond. Maja vastaspoolses seinas üle koridori asub konverentsi- ja näitustesaal, mida Siiri Õunapi jutu kohaselt hakatakse välja üürima. Maja on täienenud veel ühe väga vajaliku "asutuse" võrra - nimelt on lugejate tarvis välja ehitatud tualettruumid. 

"Nüüdsest on neil ka garderoob, kuid nagid ülerõivaste tarvis hakkavad olema teisteski ruumides. Uue ja vana osa vahele tuleb väike diivaniga puhkenurk, samasse tuleb seinale majajuht," viitab Siiri. Maja vana osa on täielikult ümber ehitatud. Endise komplekteerimisruumi kohale tuleb nüüd internetiruum - vana vahesein võeti siit maha ja asemele pandi klaasvahesein. Välisuksest siseneja näebki esmalt internetipunkti, kus nüüdsest on külastajatele tunduvalt enam ruumi ja eraldatust kui varem. 

"Kogu sisekujunduse tegime ise" 

Endise lasteosakonna laenutussaali asemele on ehitatud täiskasvanute osakonna raamatuhoidla. Samast viib üles trepp, sest ruum on ehitatud kahekorruseliseks.

"Sellist ruumi meil varem ei olnud. Siin hakkab seisma raamatute varufond ja vanemad ajalehed. Samas hakkavad seisma ka kataloogid, lugejaile raamatuid laenutades hakkame kasutama arvutiotsingut," selgitab Siiri Õunap. Uue ja vana majaosa vahele on ehitatud tulekindlast klaasist uksed. Vanade ruumide paigutus on sama, kuid neis on tehtud kapitaalremont ja siia paigutatakse uus mööbel. 

"Kogu sisekujunduse tegime ise, nagu oskasime. Ka mööbli tellisime ise," lausub Siiri. 
Maja pidulik avamine, kutsetega, toimub 18. juunil, lugejatele on maja avatud 21. maist. 

Põhjalikult muutub ka hoone ümbrus 

Majaesisele on paigutatud õuevalgustuslampide jaoks postid. Maja ümbruses on käimas haljastustööd. Haljastust panevad AS Rakke all töötava FIE Kalvi Kirsspuu töömehed. 

"Maja juurde tuleb 600 ruutmeetrit kiviteed ja muru. Ukse ette istutatakse roosid, kuid seda ei tee meie. Meie töölisi on siin ametis neli ja kuu lõpuks oleme töödega valmis," ütleb Kalvi Kirsspuu. 

Autodega maja ette sõitmine on keelatud, seda tohivad teha vaid kaubaautod. Eraisikute tarvis tehakse parkla raamatukogumaja "Viro Äri" poolsesse otsa. Hoone ette tuleb rattahoidla.