« Tagasi

Keskraamatukogude suvelaager oli väga töine

Ülle Lätte Vali Uudised(2004), 7. juuli, nr. 51, lk. 5.

 

Hiljuti toimus vabariiklik keskraamatukogude suvelaager. Laager toimub igal aastal erinevas maakonnas. Tänavu asus see Türil ning kestis kolm päeva. Igast maakonnast osaleb selles reeglina 2-4 raamatukogutöötajat.

Korraldajaks on Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu maaraamatukoguse sektsioon eesotsas Sirje Bärgiga. Adavere raamatukogujuhataja Tiina Kulli sõnul oli laager väga töine. Toimusid erinevad ettekanded - räägiti rahvaraamatukogude infosüsteemide loomisest (ettekandja Kultuuriministeeriumi raamatukogu nõunik) Anu Nuut Rahvusraamatukogust tõi välja võrdlevad materjalid Eesti ja teiste Euroopa raamatukogude tööst, võrreldi ka raamatukogutöötajate palkasid. Veel räägiti omavalitsuste ja raamatukogude kokkupuutepunktidest ja uuest rahvaraamatukogude töökorraldusest, samuti tutvustati põhjalikult tänapäeva vene kirjandust jpm. Toimus ringsõit Järvamaa raamatukogudes.

"Oleme alati olnud huvitatud suvelaagrisse pääsemisest. Lisaks kolleegidega tutvumisele tutvume alati ka selle maakonnaga, kus laager toimub," lausus Tiina Kull.