« Tagasi

Ainult üks küsimus

Vali Uudised(2002), 13. detsember, nr. 97, lk. 3.

 

Siiri Õunap, Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu teenindusosakonnajuhataja. Mida peab teadma, tulles raamatukokku uuel aastal?

Igal aastal, alates 1. jaanuarist kontrollitakse Põltsamaa raamatukogu täiskasvanute teenindusosakonnas lugejate andmete õigsust. Võlglasi ümber ei registreerita enne, kui võlgnevus on likvideeritud (raamat tagastatud, asendatud, viivis tasutud).

Seoses üleminekuga arvutiteenindusele, alustatakse üheaegselt isikuandmete kontrollimisega ka vöötkoodiga plastikust raamatukogukaartide väljastamist. Kaardid on tasulised. Magnetkaart maksab 25 krooni (kinnitatud Põltsamaa Linnavalitsuse määrusega 22. 01. 2002). Kaotatud või rikutud kasutajakaardi asendamine maksab 30 krooni. Raamatukogukaart on nimeline, fotoga varustatud, seda ei tohi teistele isikutele edasi anda. Raamatukogukaart annab õiguse kasutada kõiki raamatukoguteenuseid, see peab kaasas olema igal külastusel. Kaardi kaotamise korral tuleb sellest kohe teatada raamatukogule. Samuti on lugeja kohustatud koheselt raamatukogu teavitama oma lugejaandmete muutusest.

Seega, tulles uuel aastal raamatukokku, tuleb kaasa võtta:

  • isikut tõendav dokument (foto- ja isikukoodiga)
  • 1 dokumendifoto (ilma fotota raamatukogukaarti ei väljastata)
  • 25 krooni

Raamatukogu saab kasutada vaid kehtiva raamatukogukaardi, s.o. alates 1. jaanuarist fotoga varustatud magnetkaardi esitamisel.

Meeldivaid kohtumisi uuel aastal!