« Tagasi

Avame raamatuaasta Raamatu ja roosi päevaga

Siiri Õunap  Vali Uudised(2000), 12. aprill, nr. 29, lk. 7.

 

18. aprillil kell 15 Põltsamaa Kultuurikeskuses toimuva "Raamatu ja roosi päevaga" avatakse Põltsamaal Eesti Raamatu Aasta.

Raamatu ja roosi päev tore traditsioon

Vaevalt oskas ettevõtlik kataloonia raamatukaupmees, kes oma raamatuäri edendamiseks 30. aastatel igale raamatuostjale roosiõie kinkis, arvata, et sellest lõbus raamatu- ja lillelaat alguse saab, või veel vähem, et sellest traditsioonist ülemaailmne raamatupäev kujuneb. Kuid nii see juhtus ja nii märgistataksegi maailma paljudes paikades kevadist jüripäeva 23. aprillil raamatu ja roosi päevana. Selles ürituses osalevad nii kirjastajad, raamatukaupmehed kui raamatukogud.

Contra - tänapäeva rahvalaulik

Lõbusalt ja lustiga nagu sellele päevale kohane, tahame avada ka raamatuaasta Põltsamaa!. Sel päeval ootame Põltsamaale Contrat, alias Margus Konnulat. Ega Contra vast laiemat tutvustamist vajagi. Seda Võrumaalt Urvastest pärit luuletajat teatakse ning armastatakse. Eriti populaarne on Contra nooremapoolsete lugejate hulgas, kuid mitte ainult - Contra nakatab oma elurõõmuga ka eakamat lugejat.

Viie aasta jooksul on tema sulest ilmunud kaheksa luuleraamatut. Contra raamatud ilmuvad suurtes tiraazides, ületades mitmekordselt bestselleritegi tiraazi.

Contra ise on öelnud, et ta kirjutab nii, et oleks kõigile arusaadav ja lõbus kah.

Kui literaatide jaoks on ta rajaleidja, siis ise nimetab ta end huvitavaks luuletajaks. Contra autoritunni järel saab osta tema luulekogusidja paluda autogrammi.

Naisele roos, mehele raamat

Raamatuid müüb põltsamaalastele "Postimehe" Raamatuäri, milline oma raamatuvalikuga on üks Lõuna-Eesti parimaid. Roose müüb Põltsamaa roosikasvataja Rein Joost.

Ärge siis unustage raamatu ja roosipäeva deviisi: "Naisele roos, mehele raamat", aga miks ka mitte vastupidiselt, nagu Soomes üles kutsutakse.

Muusikalist meelelahutust pakuvad Põltsamaa Muusikakooli õpilased.

Täname Eesti Kultuurkapitali ekspertgruppi rahalise toetuse eest!