7-9 aastastele

 

PILLE JA ARMASTUS  

PILLE JA ARMASTUS

EVELYN VAHI

 

Ühel õhtul mängis Pille tähtede ja sõnadega. Ta jäi koos ema ja isaga mõtisklema selle üle, mida kõike sõna ARMASTUS endas peidab. Üheskoos leiti, et ARMASTUS võib olla kerge ja ilus nagu õhupall, samas ka pehme ja soe nagu kaisukaru või lõputu nagu taevalaotus... Milliseid toredaid tundeid ja sõnu nad veel ARMASTUSE seest leidsid, saad teada Pille järjekordsest loost. Loe armastusega!

Varem on ilmunud "Pille ja pahupidi päev", "Pille ja vaikus", "Pille ja kuldkala".

 

 

ENCANTO. FILMIRAAMAT

 

ENCANTO. FILMIRAAMAT

SUZANNE FRANCIS

 

"Encanto" on lugu Madrigalide erilisest perekonnast. Nad elavad varjatult Columbia mägedes imetabases majas, elujõus pakatavas külakeses, imelises nõiutud paigas ehk encantos. Võluvägi, mis encantos peitub, on andnud pere igale lapsele haruldase võime, alates üleloomulikust rammust kuni ravitsemisoskusteni. Aga mitte Mirabelile. Kui Mirabel avastab, et encanto võluvägi on ohus, otsustab ta, et tema on selle erilise perekonna viimane lootus.

POISS, KES JOONISTAS KASSE
 

 

POISS, KES JOONISTAS KASSE

Lafcadio Hearn

 

ELASID KORD pisikeses Jaapani külas vaene talunik ja tema naine, kes olid väga head inimesed. Neil oli palju lapsi ja kõige noorem poeg joonistas kogu aeg kasse. Poiss nägi neid nii unes kui ka ilmsi …

Lafcadio Hearni peetakse üheks suurtest kultuuride vahendajatest, kes aitasid 20. sajandi alguse läänemaailmas jaapani kultuuri tutvustada. Tema loomingut on tõlgitud paljudesse keeltesse.

Hearni teisitimõtlejalik ja individualistlik loomus hakkas end ilmutama juba varakult. 1869. aastal maksis vanatädi kinni ta reisi Ameerikasse, kus Hearnist sai tõlkija ja hinnatud ajakirjanik. 1890. aastal emigreerus ta Jaapanisse, töötas seal esialgu keeleõpetajana ja abiellus oma elu armastuse Koizumi Setsuga. Pärast abiellumist võttis Hearn endale nimeks Koizumi Yakumo.