7-9 aastastele

 

Kuu usk ehk kuidas kuusk endale nime sai  

KUU usk ehk kuidas kuusk endale nime sai

TOOMAS PIKHOF

 

I kooliastmele mõeldud õpetlik muinasjutt käsitleb koolilapse arengus olulisi põhiväärtusi nagu hoolimine, igatsus ja sõprus. Muinasjutu võtmeteemadeks on ühiskonnas teravalt tõstatunud probleemid - teistest erinemine, kiusamine ning vastutamine oma tegude eest. Muinasjuttu lugedes õpivad lapsed õigesti käituma, kuid saavad ka teada, kuidas kuusk endale nime sai. Peategelaseks on kuu, kes kohtub mitmete toredate tegelastega nagu öökull, ööliblikas ja taevakuningas.
 

MAAL MAMMA JUURES pilt

 

MAAL MAMMA JUURES

EPP PETRONE

 

"See raamat on järgmine perelugude sarjas, kus varem on ilmunud „Marta varbad", „Anna hambad", „Leena peenar", „Kurru-Nurru vurrud", „Lennukiga lõunamaale" ja „Meie Eesti". 

Raamatus „Anna hambad" on põgusaks tegelaseks mamma, kelle lauda ees ja sees elab umbes kümme kassi. Seekordses loos on mamma aga üks peategelane. Papa on äsja surnud ja vanemad teevad kahele lapsele – 8aastasele Martale ja 5aastasele Annale – ettepaneku, et nad läheksid sel suvel mammale maale seltsi ja appi. Kuidas mamma tegelikult elab? Varem on lapsed seal vaid kiirelt külas käinud. Mismoodi saab mamma juures pesta ja magada ja kust tulevad piim ja munad ja moosid? Kas mammal on ka puhkepäevi ja mis plaan tal suure kapi taguse salamaaga on? Kuidas kõnelda mammaga surmast? Ja miks ei tohi mamma puu otsa ronida, isegi alumise oksa peale mitte? Tegelasteks on veel nalja armastav Kitseke, tibusid välja hauv Kuri Tädi, hoolitsev kikas Anton, vana kana Hall Haldjas, aga ka kunagi siinsamas laps olnud emme ja kusagil siinsamas ringi hõljuv nähtamatu papa."

ISA KÕRVAD pilt
 

 

ISA KÕRVAD

MAARJA KANGRO

Selles raamatus on õpetlikud lood tänapäeva lastest ja täiskasvanutest. Ühe jonnaka lapse ema muutub krokodilliks, teise lapse isa kõrvad kasvavad suureks ja viivad ta metsa, sest laps kuulab kodus jubedat muusikat. Raamatus tegutsevad ka tublid ja andekad püksid, kes saavad presidendiks, ülikiiresti liikuv paks tädi ja lahke robot, kes aitab vaeseid inimesi elektrivooluga. Raamatule joonistas pildid Kirke Kangro, kujundas Jaanus Samma.