Raamatukogu juubelipidu oli rahvarohke

Ülle Lätte Vali Uudised(2004), 3. november, nr. 84, lk. 4.

 

Põltsamaa raamatukogu tähistas oma 90. sünnipäeva. Juubilarile olid esinema tulnud Anne Maasik ja Heikki-Rein Veromann. Peokülalisteks oli palutud linnarahvas, raamatukogu konverentsisaal oli publikust tulvil.

Avakõne oli hiljuti raamatukokku tööle asunud peaspetsialist Sirje Unduskilt.

Publiku hulgas valitses hiirvaikus, kui Anne Maasik ja Heikki-Rein Veromann esitasid sügavasisulisi eesti ballaade. Viimased olid Eesti teada-tuntud meistrite Marie Underi, Bernhard Kangro, Hendrik Visnapuu ja Betti Alveri loomingust. Anne Maasik kasutas meeleolu loomiseks ja laulu ilmestamiseks kellukest ning trummi, Heikki-Rein Veromann saatis teda kitarril, vahelduseks ka flöödil ja parmupillil. Veromann laulis ka ise.

Pärast eeskava lõppemist tuli Põltsamaa raamatukogu töötajail raamatukogu 90. juubeli puhul vastu võtta hulgaliselt õnnitlusi. Õnnitlema olid tulnud nii linnavalitsuse esindajad, kolleegid teistest raamatukogudest, head tuttavad-sõbrad ja tänulikud lugejad-raamatukogu kasutajad.

Nagu juubelipeole kohane, oli lugemissaali ruumi üles pandud rikkalike hõrgutistega kaetud kohvilaud. Siin said juubilari õnnitlema tulnud varemlausutud häid soove šampusepokaali kõlksatuse saatel uuesti kinnitada.